Спеціальні потреби

Чи залишиться Греція членом Єврозони?


Після зустрічі з лідерами європейських країн у Брюсселі, тимчасовий прем’єр-міністр Греції заявив, що її європейські сусіди хочуть, аби країна залишилася в Єврозоні. Але, каже він, для нього є очевидним, що Афіни мусять дотримуватися плану суворої економії в обмін на мільярди доларів кредитів. А це – неприйнятно для звичайних греків, що виходять на акції протестів та різними іншими способами висловлюють свою незгоду з обраним курсом.

«Вони намагаються примусити Грецію прийняти план економії, який ми просто не зможемо витримати. Це спустошить економіку Греції».
Тео Фаніс.
Стіни найстарішого університету в Афінах стали місцем виявлення громадського невдоволення. Тут можна побачити лозунги проти уряду, капіталізму, а також заклики до спалення банків. Більшість греків невдоволені політикою Німеччини.

«Анґела Меркель вірить в ідеологію пангерманізму. Вона думає, що Німеччина вирішує все. В цьому і полягає проблема», – обурюється мешканець столиці Анастасіс Кутсукос.

Такої думки дотримується значна частина населення. 17-го червня у Греції відбудеться другий тур парламентських виборів. Євросоюз застерігає, що членство Греції в Єврозоні опинилося під питанням. Однак більшість греків – категорично проти подальшого скорочення бюджетних витрат.

«Вони намагаються примусити Грецію прийняти план економії, який ми просто не зможемо витримати. Це спустошить економіку Греції», – каже інший житель афін – Тео Фаніс.

4-го квітня 77-річний фармацевт вчинив самогубство, протестуючи проти дій уряду. В його кишені знайшли записку, в якій він написав, що не може опуститися до рівня пошуку їжі в смітниках. Відтак, місце його трагічної смерті стало епіцентром кампанії проти скорочення урядових витрат.

Втім, опитування свідчать, що більшість населення країни все ж таки хотіли б залишитися в ЄС. Президент торговельної палати Греції – Константіс Міхалос каже, що вихід Греції з Єврозони не вирішить проблем Європи:

«Греція зараз у центрі уваги, але це не тільки наша країна. Проблеми мають Італія, Португалія, Іспанія, і потенційно – Франція. Німеччина має серйозно поставитися до цієї ситуації, адже через кілька місяців до цього довгого переліку проблематичних економік можуть додатися й північноєвропейські країни».

Невизначеність щодо майбутнього Греції у Єврозоні створює нестабільність не лише у європейській, але й у світовій економіці. Втім, найбільше на собі це відчувають мешканці самої країни.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG