Спеціальні потреби

Акціонери Фейсбук подають судові позови проти керівництва соцмережі та ряду банків


Позивачі кажуть, що вони отримали неповну інформацію щодо прибутковості компанії та неточні прогнози щодо темпів зростання акцій компаній.

Виставлення акцій соцмережі Фейсбук було у перших рядках новин по всьому світу. Втім деякі інвестори сьогодні висловлюють сумнів щодо фінансової привабливості компанії.

«Ніхто з моїх знайомих ніколи не купляє того, що рекламується на Фейсбуці. Вся ця реклама, яка з’являється на екрані сторінки, я її просто ігнорую», - каже акціонер Дженніфер Паркер.

Виявляється, що керівництво Фейсбук знало, що все більше користувачів мобільними технологіями ігнорують рекламні оголошення. Тому ще до продажу акцій вони радили своїм фінансовим розпорядникам знизити прогнози темпів зростання прибутковості компанії. Ведучий розпорядник «Морґан Стенлі» цю інформацію надав, але лише привілейованому колу інвесторів.

«Якщо люди з більшими грошима та потужнішими важелями впливу отримали зовсім іншу інформацію та аналіз ситуації, ніж решта пересічних інвесторів, то це викликає занепокоєння», - говорить редактор журналу «Вайєрд» Джейсон Танз.

А тим часом інвестори подають в суд і на фондову біржу Насдак, де пройшли перші публічні торги акціями Фейсбук. Головний позивач, Філіп Ґолдберг каже, що інвестори, такі як він, втратили гроші через те, що Насдак затримала їх заявки на купівлю акцій Фейсбук.
Ґолдберг веде свій бізнес з дому, він типовий приватний інвестор.

Патрік Керролл – засновник фінансової консалтингової фірми Wealth Strategies Group. Своїм клієнтам з самого початку він не рекомендував купляти акції Фейсбук:

«На сьогоднішній день я не куплю акції Фейсбук, якою б не була низькою ціна. Треба подивитися, що станеться далі, коли владнається вся ця справа з численними порушеннями».

Керівники Фейсбук ситуацію поки що не коментують. У свою чергу Морґан Стенлі каже, що виставлення на продаж акцій Фейсбук пройшло з дотриманням стандартних процедур.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG