Спеціальні потреби

Європа дала українській владі останнє попередження


Українська опозиція вітає ухвалення резолюції. Перший заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря вважає слухання та ухвалений документ останнім попередженням Європи українській владі, після чого можуть бути задіяні інші дипломатичні методи тиску – такі як санкції.

Європарламент закликав українське керівництво негайно звільнити засуджених за політичними мотивами опозиційних політиків. Така вимога міститься у схваленій більшістю голосів резолюції. Документ закликає внести ясність у ситуацію до початку виборчої кампанії та наголошує на необхідності покращити стан справ із дотриманням прав людини задля підписання та ратифікації угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

«Україна не є членом ЄС, тому ця резолюція може тільки звернути увагу влади на існуючі проблеми. Ухвала Європейського парламенту швидше є керівництвом до дії для Європейської комісії та Європейської ради».
Ігор Когут.
«Парламент підтверджує своє занепокоєння з приводу судових переслідувань колишніх та нинішніх урядових високопосадовців, які не були здійснені відповідно до європейських стандартів справедливості, безсторонності, прозорості та незалежності; закликає до беззастережного негайного звільнення всіх в’язнів, засуджених з політично вмотивованих підстав, зокрема лідерів опозиції», – йдеться у резолюції. Документ також вимагає від української влади гарантувати прозорість та об'єктивність розгляду касації захисту Юлії Тимошенко на вирок суду.

Резолюції Європарламенту не є обов'язковими для виконання в Україні, вони радше мають рекомендаційний характер, пояснює експерт Ігор Когут. Втім, цей орган ЄС має важелі впливу на стосунки України з Європейським Союзом і тому Києву варто прислухатися до його порад.

«Україна не є членом ЄС, тому ця резолюція може тільки звернути увагу влади на існуючі проблеми. Ухвала Європейського парламенту швидше є керівництвом до дії для Європейської комісії та Європейської ради. А вони вже є контрагентами українського уряду щодо підписання угоди про асоціацію або зону вільної торгівлі. Та й сам Європарламент може заблокувати ратифікацію цих документів. Хоча поки що про це не йдеться, але угоди не буде, якщо її не ратифікує Європейський парламент», – розповів експерт «Голосу Америки».

Опозиційні партії схвально відгукнулися про резолюцію і закликали владу виконати викладені у ній вимоги. В партії «УДАР» зауважили, що використання у вже третій за рік резолюції Європарламенту жорстких формулювань говорить про однозначність позиції Європи.

«Це свідчить про наростаючу тривогу і нерозуміння нашими європейськими партнерами того, що відбувається в Україні. І те, що представники різних фракцій та груп Європарламенту цього разу мають таку одностайну позицію щодо України, свідчить про те, що в Європі вже нема політиків, які б закривали очі на системні порушення демократії», – йдеться в заяві партії.

Натомість у правлячій партії назвали резолюцію Європарламенту конструктивною. Заступник голови Партії регіонів з питань міжнародної політики Леонід Кожара побачив у документі зацікавленість Україною.

«Є елементи, які позитивно схвалюють реформи нинішньої влади. Зокрема, відзначається, що останнім часом ухвалені такі важливі документи, як Кримінально-процесуальний кодекс та закон про громадські об’єднання», – цитує депутата партійний сайт.

«Пряма залежність участі Тимошенко у виборах і оцінки майбутніх результатів виборів не проводиться. У черговий раз, незважаючи на намагання й української опозиції, і її політичних союзників у Європі, не вдалося навісити ярлик про те, що в нашій державі є політичні в’язні. Європейський Союз зацікавлений в Україні. Україна не байдужа Європі. ЄС шукає шляхи, щоб якнайшвидше ввести в дію Угоду про асоціацію», – робить висновок Кожара.

Коментарі урядовців були більш поміркованими. Перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський пообіцяв взяти до уваги резолюцію Європарламенту. Урядовець нагадав, що вирішення справи екс-прем'єрки вимагає законодавчих змін і відзначив наявність бажання розв'язати дратівливе для європейців питання.

Відео - найголовніше

Ізраїльський десантник про участь у війні в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00
XS
SM
MD
LG