Спеціальні потреби

Євродепутати закликають заморозити активи Януковича


Від заяв Європа готова перейти до активних дій. Про це свідчать заклики заморозити активи українських можновладців, які лунали під час дебатів «Ситуація в Україні, справа Юлії Тимошенко», що відбулися у Страсбурзі у вівторок.
«Нас турбує той факт, що схвалення резолюції Європарламентом щодо ситуації в Україні на етапі підготовки до слухань справи Юлії Тимошенко в касаційній інстанції може становити елемент тиску на суд та призвести до небажаної політизації процесу».
Олександр Дикусаров.
Пропозицію озвучив німецький євродепутат Міхаель Галер. Як він зауважив, родичі та наближені особи Віктора Януковича здобувають дедалі більше влади, посідаючи ключові пости у державі. «Єдине, чого хочуть син, родина та друзі Януковича, це набивати кишені», – заявив Галер. Євродепутат запропонував накласти арешт на банківські активи «сім’ї» на Заході, розпочавши з банків на Кіпрі.

А депутат від Болгарії Андрій Ковачев висловив думку, що головною перешкодою на шляху євроінтеграції України є не так справа Тимошенко, як олігархи. Саме вони, за словами євродепутата, не дають Україні реформуватися за європейською моделлю, бажаючи зберегти країну нереформованою для свого особистого збагачення.

Пленарне засідання Європарламенту, присвячене ситуації в Україні, розпочалося з підняття у залі величезного банера з портретом Тимошенко та написом англійською «Свободу для Юлії». Серед запрошених у залі були присутні донька екс-прем’єрки Євгенія Тимошенко та заступник голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря.

Вибіркове правосуддя стало системною проблемою в Україні. Про це заявив, відкриваючи дебати, комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

«Політично вмотивоване правосуддя – системна проблема в Україні, і вона потребує системного рішення у вигляді всебічної судової реформи», – наголосив Фюле. Як він додав, відносини між Україною і Євросоюзом не покращаться, і Угода про асоціацію не буде підписана, аж доки Україна не відмовиться від судових переслідувань з політичною підкладкою.

Фюле також висловив стурбованість тим, що касацію в «газовій» справі Тимошенко відклали аж до кінця червня. За словами єврокомісара, таке зволікання порушує законні права екс-прем’єрки. Адже Європейський суд з прав людини не може взятися до розгляду цієї справи, доки не будуть пройдені усі судові інстанції в Україні.

Результатом сьогоднішніх дебатів у Європарламенті має стати нова резолюція щодо України. Як очікується, документ буде ухвалений у четвер 24 травня.

А тим часом в Україні уже висловили зауваження європарламентарям. У Міністерстві закордонних справ побоюються, що резолюція буде тиснути на суддів, які розглядають справу Тимошенко. Європейська резолюція зробить український суд «заручником політичних ігор», – застеріг речник МЗС Олександр Дикусаров.

«Нас турбує той факт, що схвалення резолюції Європарламентом щодо ситуації в Україні на етапі підготовки до слухань справи Юлії Тимошенко в касаційній інстанції може становити елемент тиску на суд та призвести до небажаної політизації процесу», – заявив речник МЗС на брифінгу у вівторок.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG