Спеціальні потреби

Грищенко вважає, що за Тимошенко переживає Європа, яка отримала «благо» від газових угод


На зустрічі з представниками діаспори у Вашингтоні міністр закордонних справ України перелічив проблеми та здобутки влади.

Екс-прем’єра Юлію Тимошенко в Європі підтримуються ті, хто отримав зиск від її газових угод. Таку думку у вівторок у Вашингтоні висловив міністр закордонних справ України, Костянтин Грищенко.

За словами міністра, завдяки газовим угодам Тимошенко, Європа отримала благо «за рахунок кожного українця».
Якщо ті, хто отримав від цього зиск в Європі, вважають, що можна притиснути Україну з точки зору дотримання правових процедур – вони помиляються
Костянтин Грищенко.
За словами Грищенка, вихід із ситуації можливий лише із дотриманням правової процедури:

«Є касація, є Європейський суд. Все це повинно виходити та дотримуватись через змагання обвинувачення та захисту в процедурі, яка чітко визначена чинним законодавством», - заявив Грищенко.

Говорячи про справу Тимошенко, міністр зазначив, що виходячи за межі правового поля, Україна перейшла би в площину волюнтаризму.

«Ми надто довго жили в системі, де нам казали, що ми маємо робити», – сказав Грищенко.

«Однакові мають бути правила та підходи до простого громадянина України, до зірки кіно, до політика, до співака, до всіх тих, хто себе відчуває спеціальним особливим і таким, якому має бути особливе ставлення», – підкреслив міністр.
Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко та посол України у США Олександр Моцик.
Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко та посол України у США Олександр Моцик.

Говорячи про проблеми та виклики, з якими Україна зіштовхується як всередині країни, так і на міжнародній арені, Костянтин Грищенко підкреслив, що головним досягненням нинішньої влади є досягнення єдності в країні:

«В Україні нарешті є єдина команда: президент, прем’єр, уряд, більшість в парламенті, які працюють разом. У нас вистачає проблем. Це відносини з Євросоюзом, відносини із Росією, Але у нас нема проблем в тому, щоб щось вирішувати всередині країни», – сказав Грищенко.

Міністр зазначив, що перевагами України є її різноманіття та відсутність «муштри».
Ми не муштруємо, як пруси. Ми маємо різні думки. Ми не молимося на одного поводиря в церкві. На жаль. Хоча хотілося б
Костянтин Грищенко на зустрічі із українського громадою у Вашингтоні.
Міністр також заявив, що здобутком України є те, що країна «не жила за рахунок майбутніх поколінь»:

«Можливість отримання кредитів МВФ, причому обмежених по 10 мільярдів – це просто дрібничка, якщо говорити про Грецію, яка так гарно жила. Знаєте, що в Греції, коли подивилися із космосу скільки у них басейнів та порівняли із тим, що задекларовано – то це було в 100 разів більше. У нас такого немає. Можливо українці і не декларують басейни, але їх не так багато – точно».

Міністр закордонних справ України також припустив, що найбільшим для України викликом на сьогодні є вибори, на яких «фракції, які представляють владу, пройдуть іспит у виборців, які дали їм владний мандат кілька років тому».

Костянтин Грищенко також висловив думку, що відносини між Україною та США є визначальними для майбутнього України:

«Ми маємо вирішувати вдома все так, щоб Сполученим Штатам було легше нас підтримувати».

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко завітав до Вашингтона після саміту НАТО у Чикаго. Під час своєї поїздки він також зустрівся із представниками Атлантичної Ради США та Американсько-української бізнес-ради.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG