Спеціальні потреби

США співпрацюватимуть з Україною в боротьбі з контрабандою людей


Держсекретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко
Держсекретар США Гілларі Клінтон і міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко

У вівторок у Державному департаменті у Вашингтоні відбулася зустріч державного секретаря Гілларі Клінтон з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком для підписання плану боротьби з контрабандою людей. Пані Клінтон сказала, що обидві країни роблять поступ у цьому питанні:

«Недавня видача Україною Сполученим Штатам контрабандиста, звинуваченого в тому, що він заробив понад мільйон доларів на жінках, яких він використовував, це лише один із методів нашої співпраці з метою покінчити з цією трагічною глобальною пошестю».

У своєму Звіті про контрабанду людей за 2010 рік Сполучені Штати вважають Україну країною другої групи. Це означає, що уряд у Києві не повністю дотримується мінімальних стандартів, передбачених законами США, для ліквідації контрабанди, але робить значні зусилля, щоб досягти цього.

У звіті говориться про Україну як про джерело, країну транзиту і призначення для чоловіків, жінок і дітей, які є жертвами, зокрема, якщо йдеться про примусову працю і примусову проституцію.

Високопоставлений службовець ООН з питань контрабанди людей Мартін Фаук заявив Голосу Америки, що цього роду партнерство між США і Україною є одним з найважливіших аспектів боротьби з контрабандою людей:

«Це транснаціональний злочин, щось, що має вплив на більшість країн світу, і чим більше можемо знайти розв’язок, які пересікають кордони, як злочинні мережі, причетні до контрабанди людей, тим серйозніший вплив, за всіма ознаками, матимемо на це».

Фаук, який очолює женевське бюро ООН з боротьби з контрабандою людей, каже, що встановити кількість жертв контрабанди дуже важко. Однак він додає, що, за підрахунками Міжнародної організації праці, в будь-який час 2,4 мільйона людей є жертвами примусової праці.

Контрабанда людей охоплює жертв сексуальної торгівлі, примусової або рабської праці, домашнього рабства, примусового одруження, усування органів і неповнолітніх солдатів.

У недавньому звіті Сполучені Штати висунули рекомендації для всіх перерахованих країн у справі того, як боротися з контрабандою. Якщо йдеться про Україну, то рекомендації пропонують суворіше покарання засуджених контрабандистів, створення офіційних способів опізнання жертв і надання їм більше коштів і спеціальних послуг.

Держсекретар Клінтон і міністр закордонних справ України Грищенко обмірковували також інші питання взаємного зацікавлення. Пані Клінтон підкреслила відданість України справі поступу щодо питань енергетики, економічного розвитку і соціальних справ.

XS
SM
MD
LG