Спеціальні потреби

Питання заборгованості Греції в центрі уваги міністрів фінансів єврозони


Греки протестують проти програми економічних обмежень
Греки протестують проти програми економічних обмежень


Лідери Європейської ради, Франції і Німеччини, кажуть, що питання заборгованості Греції мусить бути полагоджене на важливих нарадах міністрів фінансів єврозони в суботу. Розмови у четвер закінчилися без досягнення угоди.

Голова Європейської ради Дональд Туск підтвердив у п’яиницю, що дотепер не було досягнуто поступу на переговорах у Брюсселі, де відбувається саміт Європейського Союзу. Він сказав, що розмови щодо Греції будуть відновлені – і мусять бути закінчені – в суботу на зустрічі міністрів фінансів.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила репортерам, що Греції залишилося мало часу для досягнення угоди про фінансову допомогу та що треба вдатися до всіх можливих заходів для знайдення розв’язки в суботу.

Президент Франції Франсуа Олланд назвав наради в суботу «вирішальними». Він сказав інформаційному агентству Ройтерс, що вже кілька днів видно перспективи досягнення угоди, але поки що цього не вдалося досягти.

До вівторка Греція мусить віддати Міжнародному валютному фонду майже два мільярди доларів. Щоб зробити це, їй потрібен транш допомоги від Європейського Союзу на суму восьми мільярдів доларів.

Хоча Греція погодилася реформувати свою пенсійну систему і збільшити деякі податкиз продажів, вона і далі вимагає, щоб ЄС реструктуризував її заборгованість.

Дефолт міг би змусити Грецію вийти з єврозони і спричинити «землетрус» на європейських ринках.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG