Спеціальні потреби

Греція шле суперечливі сигнали про санкції проти Росії


Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс
Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс

Новий міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс відкинув припущення, що скарги Афін у зв’язку з декларацією ЄС щодо України означають, що Греція готова накласти вето на санкції проти Росії.

Варуфакіс написав у своєму особистому блозі, що ЗМІ перекрутили позицію нового уряду Греції, на чолі якого стоять ліві.

У скарзі, яку Афіни направили главі європейської дипломатії Федериці Моґеріні, говорилося, що документ був прийнятий без консультацій з грецькою стороною, а не про самі санкції, додав він. МЗС Греції відмовилося від коментарів.

Очікується, що міністри закордонних справ ЄС у четвер звернуться до Європейської комісії з пропозицією підготувати нову серію санкцій проти Росії з тим, щоб покарати Москву за її підтримку сепаратистів в Східній Україні.

За словами Варуфакіса, міністр закордонних справ Нікос Кодзіас у вівторок повідомив колегам по кабінету, що почув у новинах, що ЄС одноголосно схвалив санкції проти Росії.

«Проблема в тому, що ні його, ні новий уряд Греції ніхто не питав! – Написав Варуфакіс у своєму блозі. – Звичайно ж, питання не в тому, чи згідний наш новий уряд з новими санкціями проти Росії чи ні.

Питання в тому, чи буде наша точка зору сприйматися як щось само собою зрозуміле, при тому, що ніхто не питає, яка вона!» Проте, припущення, що в уряді прем’єр-міністра Алексіса Ципраса є розбіжності з цього питання з рештою Європи, підкріплюються висловлюваннями міністра енергетики Панагіотіса Лафазаніса, який заявив, що Афіни виступають проти санкцій і в них «немає розбіжностей з Росією».

У понеділок, коли він прийняв присягу, Ципрас зустрівся з російським послом в Афінах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG