Спеціальні потреби

Греція сумнівається в необхідності нових санкцій проти Росії


Прем’єр-міністр Греція Алексіс Ципрас
Прем’єр-міністр Греція Алексіс Ципрас

Новий уряд Греції висловив сумніви щодо необхідності розширення санкцій проти Росії, тим самим викликавши побоювання серед інших європейських країн, що вони можуть зіткнутися з грецьким вето, якщо спробують ухвалити нові заходи проти Москви.

Санкції вимагають одноголосного рішення всіх 28 країн ЄС.

Уряд прем'єр-міністра Алексіса Ципраса висловив незгоду з опублікованою у вівторок декларацією ЄС, яка відкриває можливість для нових заходів стримування Кремля у зв'язку з конфліктом в Україні.

Афіни стверджують, що документ був ухвалений без консультацій з представниками Греції.

«Греція не дає своєї згоди», - заявив уряд, додавши, що декларація була ухвалена з порушенням «встановлених процедур», що передбачають попереднє отримання схвалення Афін.

Виразиться ця риторика в якихось реальних діях - стане ясно в четвер, коли у нового міністра закордонних справ Греції Нікоса Котзіаса з'явиться можливість заблокувати введення нових санкцій на зустрічі в Брюсселі.

Раніше лідери країн ЄС у своїй заяві закликали міністрів закордонних справ розглянути нові санкції проти Росії під час їхньої зустрічі 29 січня.

В четвер міністри зберуться на надзвичайне засідання Ради закордонних справ ЄС щодо ситуації в Україні, на якому може бути прийняте рішення про нові санкції проти РФ.

Вето Греції може порушити крихкий європейський консенсус щодо Росії, і, крім того, правлячий рух «СІРІЗА», який домагається від ЄС пом’якшення умов надання економічної допомоги Греції, ризикує вже на ранніх етапах втратити прихильне ставлення до себе.

Колишній комуніст і професор політології Котзіас виступає за зміцнення зв'язків з Росією і проти домінування Німеччини в Європі. У 1980-х роках він підтримав репресії уряду Польщі проти руху «Солідарність».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG