Спеціальні потреби

Грецький прем'єр називав Україну неонацистською, голова МЗС на фото з Дугіним


Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас, який очолив новий кабмін, сформований після перемоги на виборах Коаліції радикальних лівих (СИРІЦА), у травні 2014-го року називав уряд України "неонацистським" і закликав ЄС не визнавати його та підтримати "народи, які вирішили створити всередині держави федерацію".

Відповідна заява прозвучала навесні у ході дебатів із президентом Європейського парламенту Мартіном Шульцем у відповідь на його заклик переглянути європейську політику щодо Росії після її анексії Криму.

"Ми у ЄС не повинні визнавати та приймати уряд неонацистів в Україні... ЄС не має схвально дивитись на переділ кордонів, але ми маємо поважати позицію народів, які вирішили створити федерацію всередині держави", - цитує Ципраса македонське видання The Independent.

Інформація про подібні заяви Ципраса також міститься на його офіційному сайті.

Водночас у вівторок дослідник радикальних рухів у Європі Антон Шеховцов поширив фотографію, на якій чинний міністр закордонних справ Греції Нікос Коціас позує поруч із російським ідеологом євразійства та неоімперіалізму Олександром Дугіним, якого називають одним з натхненників ідеї Новоросії. Дугін також відомий численними україноненависницькими заявами. Зокрема міркуваннями про те, що геноцид щодо українців начасі.

Коціас та Ципрас належать до Коаліції радикальних лівих (СИРІЦА), яка перемогла на останніх парламентських виборах у Греції. СИРІЦА виступає проти політики санкції щодо Росії.

Коціас, крайній лівору на фото з Дугіним, якого він запросив почитати лекцію
Коціас, крайній лівору на фото з Дугіним, якого він запросив почитати лекцію

Для "Голосу Америки" Шеховцов прокоментував оприлюднену ним фотографію, яка походить з матеріалів раніше оприлюднених російськими хакерами з групи "Шалтай-Болтай":

"12-го квітня 2013-го року Дугін читав лекцію "International Politics and the Eurasianist vision" в Університеті Пірею (University of Piraeus) на запрошення нині міністра закордонних справ, який до недавна був професором на кафедрі Міжнародних та європейських студій цього університету. Фото зроблено до, чи після лекції".

"І Коціас і Дугін пов'язані із російським олігархом Костянтином Малофєєвим, на якого накладено санкції з боку ЄС та Норвегії за підтримку російських екстремістів у Східній Україні", - додає Шеховцов в коментарях до оприлюдненого ним фото.

Дивіться також : Євро та ЄС перевірить на міцність Греція

Євро та ЄС перевірить на міцність Греція
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG