Спеціальні потреби

Плани Путіна втілюються, бо Захід мало допомагає Україні - депутат Думи Пономарьов


Ілля Пономарьов, єдиний у російські Думі не підтримав анексію Криму. У Росії проти нього порушено кримінальну справу. Він перебуває у США і критикує Захід за недостатню допомогу Україні.

"Навіть більшість моїх виборців у Новосибірській області стоїть на позиції "Крим наш", але референдум у Криму був фейком, яскравим порушенням міжнародного права та принципів. Вийшло так, що ми братському народу встромили ніж у спину. У мене половина родини з України з Запоріжжя, моя тітка народилась у Львові, а дві третини населення Новосибірської області є вихідцями з України. То виходить ми братам встромили ніж у спину і гаманець вкрали, коли вони захворіли. Це і з моральної і з юридичної точки зору для мене було неприйнятно", - розповідає Пономарьов про своє голосування у Думі під час ратифікації договору про прийняття до складу РФ Криму та Севастополя.

2 мільярди допомоги лише продовжать агонію України, бо не дають можливість проводити жодні реформи

- Захід обрав тактику домовленостей та санкцій проти Росії. Чи вважаєте ви таку політику правильною? Чи можливо взагалі якось зупинити Путіна?

- Я вважаю, що Захід практично все робить неправильно, як звичайно. "Не вчіть людей жити, краще допоможіть матеріально". Існує безліч запасів озброєнь у східній Європі, які лишились після вступу цих країн до НАТО: стоять літаки, танки, стрілецька зброя. То дайте людям гроші, щоб це придбати і використовувати.

І знаєте, Захід все так робить. Його дії спрямовані на внутрішнього споживача. Це стосується і економічної допомоги Україні. Америка каже про 2 мільярди доларів в той час, як самих лише боргів Україна має на 14 мільярдів лише цього року. 2 мільярди допомоги лише продовжать агонію України, бо не дають можливість проводити жодні реформи.

Єдине що може уряд України робити у такій ситуації, щоб отримати ці 2 мільярди - стрибати на задніх лапах та різати усі соціальні програми, як їм радить МВФ. Але ж у результаті відбудеться те, чого хоче Путін : ще один Майдан, народне повстання проти вже нинішнього уряду під гаслами проти урізання соціальних благ, пенсійної системи та ін.

Відбудеться те, чого хоче Путін : ще один Майдан, народне повстання проти вже нинішнього уряду

І це у час, коли гроші треба витрачати на зовсім інше: на активізацію підприємницької діяльності, на розширення податкової бази, на інвестиційні програми, на те, щоб Україна була здатна заробляти самостійно.

Путін просто сидить і чекає, коли цей фрукт впаде до його рук. Вважаю, що він просто тягне час зі сходом України.

- Не дуже він і сидить. Росія діє на Сході...

- Це дії, які покликані не допустити заспокоєння ситуації, але і ескалації він уникає. Це називається "тримати переговорну позицію" на мові Кремля : щоб був важіль впливу на ситуацію і щоб принагідно Україна не мала інвестицій, ні в енергетику, ні в сільське господарство, ні в промисловість.

- Зрештою, чи можна якось змінити політику Путіна, вплинути на нього? Чи може він зупинитись?

- Путін доросла людина. У нього такий характер. Ця політика буде продовжуватись з деякими пом'якшеннями, чи посиленням, але лишатиметься незмінною.

Наприклад, він може почати вторгнення у бік Одеси. Підняти там повстання, а може і не робити. Може влаштовувати теракти на газопроводах в Україні і т.п. Може він цього і не робити. Але по суті краще не буде.

Україну вважає ворогом Путін, а не Росія - депутат Думи Пономарьов
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

- Якщо Путін не зупиниться, якщо він чекає, коли розвалиться Україна, якщо Україна таки не розвалиться, то все ж як будувати відносини із Росією, яка вважає Україну ворогом?

- Росія Україну ворогом не вважає. Її вважає ворогом Путін. Більшість росіян вважає, що ми допомагаємо українцям, рятуємо їх від хунти привнесеної Заходом, Америкою, Німеччиною та ін. Це тимчасово - люди побачать правду, якої зараз не хочуть чути, бо їм вперше дали можливість відчути себе визволителями після 20 років принижень.

Росіянам дали можливість відчути, що вони роблять щось корисне для своїх братів, розвернути "зраду" Горбачова. Ось чому вони підтримують Путіна. Пройде час і люди розберуться.

Головне, щоб в Україні був успіх, якщо буде невдача, то не буде у чому росіянам розбиратись. Путін скаже, ось я ж казав, що так воно і буде.

В Росії можлива і інша революція, повноцінна фашистська

- Як довго Путін лишатиметься при владі? Чи можлива будь-яка демократична революція в Росії?

- Вона можлива, але можлива і інша революція, повноцінна фашистська. Зараз у Росії ситуація 1932-го року. Багато залежить від того, чи домовляться, умовно кажучи, соціал-демократи з комуністами. Тобто, чи зможе опозиція подолати розбрат та протидіяти тій загрозі, яка очевидно є. Ця загроза підтримується пропагандою та усім іншим.

Я вважаю, що 2017-й рік буде для Путіна найкритичнішим, бо до цього часу у людей вже має накопичитись втома, буде готовність до змін. Пройдуть вже Парламентські вибори у грудні 2016-го року, і у США зміниться адміністрація, що теж впливатиме на ситуацію в елітах. 2017-й рік буде вододілом.

Дивіться також : Слабкий рубль став благом для економіки Росії - Ілларіонов

Слабкий рубль став благом для економіки Росії - Ілларіонов
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG