Спеціальні потреби

У Північній Ірландії розпочався дводенний саміт Великої вісімки


У Північній Ірландії розпочався саміт восьми економічно розвинутих провідних країн світу. Наради відбуваються на ґольфовому курорті Лох-Ерн, подалі від звичних в таких ситуаціях протестів.

Президент Сполучених Штатів Барак Обама який прибув до Белфаста в понеділок вранці після нічної подорожі з Вашингтона, планує також зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним, щоб обміркувати сирійський конфлікт. Російський лідер, очевидно, підтримує президента Сирії Башара аль-Асада і рішуче виступає проти постачання зброї повстанцям.

Американський лідер, вертаючись у понеділок з промовою до молодих людей у Белфасті, назвав мир у Північній Ірландії «планом» для тих, хто живе в умовах конфлікту по всьому світі. Проте він додав: «Переговори про умови миру можуть вести лідери, але доля миру залежить від вас».

У понеділок вранці, ще до початку саміту, Обама мав також зустріч з прем’єр-міністром Великобританії Дейвидом Камероном. Британський прем’єр-міністр сказав:

«Ми повинні використати цей саміт, щоб натиснути на всі сторони конфлікту з тим, щоб сталося те, чого ми хочемо всі – щоб відбулася мирна конференція, розпочався мирний процес і в Сирії був створений перехідний уряд».

На саміті обговорюватиметься питання, як прискорити розвиток світової економіки, хоча великих економічних проривів від саміту експерти не сподіваються.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG