Спеціальні потреби

Звідки американські політики беруть гроші на свої виборчі кампанії?


Кінець літа та осінь це найгарячіша пора для багатьох американських політиків. Адже в листопаді - вибори до Конгресу. Кандидати вже почали об’їжджати свої округи, спілкуватися з виборцями, а також невпинно збирати гроші на передвиборчу кампанію. Для перемоги майбутньому законодавцю потрібно щонайменше один-два мільйони доларів. При чому велику частку грошей американські політики отримують від пересічних громадян. І ті ж громадяни можуть дізнатися, куди саме пішли їхні пожертви. Уся ця інформація є доступною для кожного в Інтернеті.

Охайний будинок у передмісті Вашингтона переповнений – стільки гостей тут ще не бачили. Усі по-діловому вдягнені люди завітали на вечірку, яку організувала їхня сусідка Кімберлі Ньюман у себе вдома, аби підтримати кандидата у конгресмени. Біля входу кожен залишає пожертву - щонайменше 50 доларів. Господарка Кімберлі каже, що в цьому немає нічого дивного.

«Ми тут в Америці відкриваємо свої будинки, аби допомогти кандидатам зібрати гроші і виграти вибори. Я вважаю, що нинішній конгресмен погано працює. А такі заходи як цей можуть змінити ситуацію».

Республіканець Патрік Мюррей, на честь якого влаштована вечірка, - армійський ветеран. Він служив у Косові та Іраку. До Конгресу Патрік балотується вперше:

«Ви знаєте, я ніколи не був настільки завантажений роботою як нині, хіба що під час служби в Іраку. Ми постійно проводимо подібні заходи для збирання грошей. Також ми робимо дзвінки потенційним донорам, а ще - використовуємо можливості соціальних мереж. Можливо ви також чули про «грошові бомби»?

Грошові бомби – це не військовий термін, а електронне ноу-хау. Кандидат оголошує конкретний день для збору коштів, наприклад, - для виробництва рекламного ролика. І ті хто хочуть підтримати політика матеріально, надсилають внески через Інтернет. Суми пожертв можуть сягати від п’яти до максимально дозволених законом двох з половиною тисяч доларів.

Цікаво, що навіть економічна криза не вплинула суттєво на щедрість американців. Суми внесків, може, і зменшилися, але завдяки Інтернет-технологіям гроші жертвують більше людей. У результаті, бюджети виборчих кампаній зросли астрономічно. Навіть у маленькому штаті вибори важко виграти з сумою менше ніж мільйон доларів. А гроші – це запорука перемоги, пояснює політичний консультант Райан Гоукінс. Саме тому він радить кандидатам турбуватися не лише про свої промови:

«Якщо мій кандидат змагається з іншим, в якого втричі більше грошей, ніж в мого кандидата, дуже вірогідно, що ми програємо. Ти не зможеш прорвати медійну блокаду – і бути стільки ж часу на телебаченні як і твій опонент. Також ти не зможеш послати стільки ж листів до виборців, якщо не маєш достатньо грошей. Тобто нестача фінансів обмежує можливості спілкування».

Та Патрік Мюррей, чий бюджет у вісім разів менший, ніж у його опонента конгресмена-демократа не впадає у відчай. Як справжній солдат він боротиметься до останнього. Патрік сподівається, що виграє вибори, бо є республіканцем, а нині чимало людей незадоволені політикою демократів, які останні два роки мали більшість у Конгресі та свого президента.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG