Спеціальні потреби

Москвичі виступили на захист свободи преси і правди


Прихильники опозиції в Росії вийшли на вулиці Москви в неділю на захист свободу преси, яку – за їх твердженням – замінює державна пропаганда.
Вони вважають, що це безпосередньо пов'язане з погіршенням ситуації на Сході України.

На «Марші правди» панувала, по черзі, атмосфера смутку, гніву та радості. Активісти висловили обурення закриттям російських незалежних ЗМІ і засудили своїх прихильних Кремлю колег, на яких вони покладають безпосередню відповідальність за маніпулювання населенням на підтримку, як це вони вважають, ганебних військових дій в Україні.

Москвичка Катерина, в українській вишиванці, нещодавно повернулася з Майдану Незалежності в Києві. Вона гостро висловилася на адресу ЗМІ в Росії.

Вона сказала, що нація перетворюється на зомбі брехнею, яку читає в пресі.

Серед промовців на мітингу, участь в якому взяли близько 5 0000 людей, був відомий російський історик Андрій Зубов – професор, якого було звільнено з праці за висловлювання своєї, протилежної до офіційної Кремлівської, думки щодо подій в Україні. Зубов розкритикував кровопролиття в східних містах України Слов'янську та Маріуполі, де, за повідомленнями, десятки осіб отримали поранення.

Зубов сказав, що коли слова не відповідають дійсності, а навпаки, це ознака неминучої загибелі.

"Якщо ви бачите, що війну називають миром, що окупантів називають мирними громадянами, знайте - вас ведуть у прірву. Шлях брехні - це шлях у прірву завжди. Правда - основа усього, на чому стоїть світ і людина", - сказав Зубов.
"Політики, журналісти, дипломати, вони скоюють злочин проти своєї країни, проти нас, вони гублять себе і нас, і мені дуже боляче дивитися на це", - додає

Белла проживає у Москві. Її батько – українець з Донецька. Вона хвилюється про те, що може трапитися з її родичами там.

Белла сказала, що вона боїться, що рідне місто батька перетвориться на радіоактивний пил, як свого часу висловився пропагандист Кремля і російський телеведучий Дмитро Кисельов. Учасники мітингу засудили Кисельова за його «пропагандистські» погляди.

Системний адміністратор Євген, який називає себе анархістом, сказав, що крім дезінформації, ще одна проблема це – брак інформації. Євген сказав, що не подобається остання тенденція для блокування доступу до веб сайтів незалежних засобів масової інформації.

Із ускладненням ситуації, москвичі, росіяни, українці і решта світу чекають
будь-якої інформації, яка може запобігти війні, яка, здається, є неминучою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG