Спеціальні потреби

Керрі зустрінеться з міністрами закордонних справ для обміркування кризи в Україні


Державний секретар США Джон Керрі
Державний секретар США Джон Керрі
Вашингтон – У четвер держсекретар Джон Керрі зустрінеться з міністрами закордонних справ України, Росії, Європейського Союзу та Швейцарії у Женеві, щоб обговорити шляхи вирішення зростаючої кризи в Україні.

Зустріч була намічена після того, як президент Обама і президент Росії Володимир Путін мали телефонну розмову і вирішили зберегти переговори відкритим.

Як заявила 11 квітня прес-секретар Джен Сакі, Керрі продовжує зусилля з деескалації кризи в Україні і стримування подальшої напруженості. «Сполучені Штати віддані мобілізації міжнародного співтовариства на підтримку України і допомагають українському народові побудувати стабільну, демократичну і процвітаючу країну», – сказала Сакі.

Тим часом Білий дім повідомив, що віце-президент Джозеф Байден відправиться до Києва 22 квітня для зустрічей з керівниками уряду та представниками громадянського суспільства. «Віце-президент обговорить останні події у Східній Україні, де проросійські сепаратисти, як здається, за підтримки Москви, як і раніше, продовжують організовану кампанію з метою підбурювати, саботувати і дестабілізувати українську державу», йдеться в заяві офісу Байдена.

Байден проведе консультації про останні кроки по зміцненню короткострокових і довгострокових потреб енергетичної безпеки України. Він також зустрінеться з представниками української громадськості, щоб почути їхні думки і поглибити партнерство між Сполученими Штатами та Україною.

«Віце-президент підкреслить рішучу підтримку США щодо єдиної, демократичної України, що робить свій власний вибір про свій подальший шлях розвитку», сказав представник Білого дому. Очікується, що він обговорить поточні зусилля по зміцненню української економіки і для надання допомоги країні з конституційної реформи, децентралізації, боротьби з корупцією і вільних і справедливих виборів, запланованих на 25 травня.

Це відбувається в час, коли Рада Безпеки ООН зустрілася 13 квітня на рідкісній сесії в неділю після того, як напередодні озброєні сили захопили урядові будівлі в шести містах Східної України, а потім захопили ще більше, відображаючи тактику російських військ, застосовану в ранніх стадіях кримського втручання, заявила посол США в ООН Саманта Пауер.

Пауер розповіла членам Ради Безпеки, що для того, щоб женевські переговори були успішним, Росії доведеться пояснити, чому вона зосередила щонайменше 40 000 солдатів з танками, бойовими вертольотами і артилерією неподалік кордону з Україною, і повинна запропонувати конструктивні ідеї про деескалацію і припинення збройних нападів на будинки в Східній Україні.

«Синхронізовані захоплення будівель вчора відбулося у містах, розташованих уздовж головної магістралі, а потім збройних блокпостів – майже так, якби створено координовані бар’єри між Києвом і головними східними містами Донецьком та Луганськом», – сказала Пауер.

14 квітня міністр фінансів Джек Лью і міністр фінансів України Олександр Шлапак зустрілся у Вашингтоні, щоб підписати угоду про гарантії по кредиту на один мільярд доларів для України, які будуть доповнювати позику від Міжнародного валютного фонду ( МВФ) для проведення програми реформ. Вона призначена для зміцнення енергетичної безпеки України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG