Спеціальні потреби

Росія хоче "радикальну конституційну реформу", каже Захід може зупинити громадянську війну


Росія виносить кризову ситуацію на південному сході України на негайний розгляд Ради Безеки ООН та ОБСЄ. Про це МЗС Росії повідомив на своїй Facebook-сторінці.

За словами МЗС Росії, влада України взяла курс на силове придушення народних протестів, які стали реакцією на повне ігнорування законних інтересів мешканців південно-східних регіонів.

МЗС Росії закликає "західних спонсорів майданівців" присмирити владу у Києві та примусити їх відмежуватись від "неонацистів та інших екстремістів" та негайно розпочати справжній національний діалог з рівноправною участю усіх регіонів в інтересах найшвидшого проведення радикальної конституційної реформи.

"Саме від Заходу зараз залежить можливість уникнути громадянської війни в Україні. Російська сторона виносить кризову ситуацію на південному сході України на розгляд Ради Безпеки ООН та ОБСЄ", - йдеться у повідомленні МЗС Росії.

Заяву МЗС Росії вже прокоментували ряд західних експертів.

Так Ендрю Вайсс з "Центру Карнегі" назвав тон заяви "до болю знайомим" проте зазначив, що звернення до ООН та ОБСЄ залишає простір для дипломатії.

Вайсс також погодився, що заклик Росії до міжнародних організацій може бути засобом виграти час для завершення захоплення сходу України.

Проте на його думку, Захід та Україна зараз не мають таких варіантів дій, які дозволили би припинити дестабілізацію і не призвели би до війни.

Вайсс також прокоментуваав сьогоднішню заяву представника ЄС Кетрін Ештон назвавши її "лякаючою".

"Краще вже ЭС утримуватись від заяву таких ситуаціях", - зазначив експерт.

Раніше високий представник ЄС Кетрін Ештон оприлюднила заяву у якій висловила "глибоке занепокоєння посиленням діяльності окремих озброєних осіб та груп сепаратистів у містах на сході України".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG