Спеціальні потреби

Не виключаю повномасштабного вторгнення Росії в Україну - економіст Аслунд


Андерс Аслунд, Інститут міжнародної економіки Пітерсона (Вашингтон).
Андерс Аслунд, Інститут міжнародної економіки Пітерсона (Вашингтон).

Економіст Інституту міжнародної економіки Пітерсона Андерс Аслунд не виключає повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну та захоплення Києва. Про це Пітерсон написав у публікації на сайті Інституту Пітерсона.

"Останні події в Україні, включно з захопленням російськими спецпризначенцями міліцейських дільниць на сході України, очевидно вказують, що Путін має план дестабілізувати регіон та використати створений хаос, як привід для вторгнення", - пише Аслунд.

"Не можна відкидати ймовірність російського військового вторгнення в Україну, включно зі столицею, Києвом. Настав час Заходу перестати чекати, і посилити санкції проти Росії, щоб не допустити катастрофи", - вважає економіст.

На думку Аслунда, демократичний прорив України та її інтеграція до Європи є викликом системі Путіна.

"Демократичний прорив кинув виклик владі Путіна у Росії, а Угода про асоціацію з ЄС запропонована Україні покінчила би з нео-імперіалістичним проектом під назвою Євразійський союз, покликаним об'єднати республіки колишнього СРСР", - пише Аслунд.

"Лишається питання, чи прагне Кремль захопити всю Україну, чи лише половину", - пише економіст.
Москва хоче мільярд, який США виділяють Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Він відзначає, що колишній президент Польщі Александр Квасневський стверджує, що Росія прагне захопити всю Україну.

"Путіну потрібна перемога в Україні, і швидко. Крайня дата для нього - 25 травня, дата президентських виборів в Україні.

На думку Аслунда, Путін не відступить від своєї мети, якщо не зіткнеться з "страшними перепонами".

Аслунд вважає, що США та ЄС не встигають за ситуацією

"Зважаючи на те, що Путін почав війну на Сході України, було б надто оптимістично вважати, що санкції його зупинять. Більш того, Захід ймовірно викликає у Путіна менше поваги ніж президент Кеннеді у Хрущова після провального Самміту у Відні у 1961-му році. Та катастрофа призвела до Кубинської ракетної кризи. Після війни Росії у Грузії у серпні 2008-го, Захід трошки пошумів, але скоро затих, проігнорувавши російську агресію. Очевидно, Путін очікує, що так буде і цього разу".

"Зважаючи на відсутність поваги до себе, Захід має негайно і відчутно посилити санкції майже до рівня тих, які діють проти Ірану. Ймовірно, цього не вистачить, щоб зупинити війну у Європі, але Захід має зрештою посерйознішати", - пише Аслунд.

На думку економіста, Росія є дуже вразливою.

"Її ВВП дещо менший за 3% світового, або 6% ВВП НАТО. Її військові витрати менші ніж одна десята витрат країн НАТО, при цьому половина коштів, які виділяються на військо у Росії втрачаються через "відкати". Росія надто слабка, щоб бути настільки агресивною і вона не має союзників".

Аслунд переконаний, що Захід має негайно надати Україні зброю.

"Путін незацікавлений у жодному сценарії за якого всі сторони залишаться у виграші. Для нього перемога, це коли програє його ворог", - пише Аслунд.

"Захід має визнати, що він не може дозволити собі не зупинити Путіна. Чи раніше і більш ефективно цього вдасться досягнути, тим меншою буде ціна. Очевидна паралель - це неспроможність Заходу вчасно зупинити нацистську Німеччину у 1938-му році", - резюмує експерт.

Фото : Сепаратисти "крошать" схід України

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG