Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН провела екстрене засідання щодо України


Голова Постійного представництва США при ООН Саманта Пауер
Голова Постійного представництва США при ООН Саманта Пауер
Рада Безпеки ООН в неділю провела позачергове засідання, присвячене кризі в Україні. Засідання пройшло за декілька годин до закінчення ультиматуму, поставленого Києвом проросійським сепаратистам. Українська влада зажадали від них скласти зброю під загрозою проведення збройними силами «повномасштабної антитерористичної операції».

Засідання Ради Безпеки було скликане на вимогу Росії після того, як Москва назвала «злочинними» плани Києва мобілізувати армію, щоб покласти край повстанню проросійських сепаратистів на сході України.

Постійний представник Великобританії в ООН звернув увагу на те, що Росія сконцентрувала десятки тисяч добре озброєних військових біля кордону з Україною у додаток до 25 тисяч військовослужбовців, надісланих у Крим, який був захоплений Москвою в березні. Ґрант звинуватив Росію у здійсненні навмисно спланованої кампанії насильства.

Подібну думку висловила голова Постійного представництва США при ООН Саманта Пауер, зазначивши, що події, які відбулися в шести містах сходу України в суботу і ще в семи – у неділю, дуже нагадують те, що відбувалося в Криму на ранніх етапах вторгнення Росії. Вона нагадала, що в рамках зусиль з деескалації конфлікту США та Євросоюз здійснюють зусилля з організації чотиристоронніх переговорів з участю України і Росії. Така зустріч запланована на 17 квітня у Женеві.

«Якщо Росія також прагне миру, то чому зберігає близько 40 тисяч військових на кордоні з Україною?» – запитала Саманта Пауер.

Схожу точку зору висловили також дипломати Франції, Литви, Руанди, Йорданії, Австралії, Аргентини, Південної Кореї, Чаду та інших країн. Китай висловив стурбованість розвитком ситуації в Україні. Пекін підтримуватиме міжнародну спільноту в зусиллях з нормалізації становища в цій країні, наголосив постійний представник Китаю.

«Це не війна всередині України, це навмисно спланована конфронтація з боку Росії», – сказав постійний представник України при ООН Юрій Сергеєв. «Ми маємо докази участі співробітників спецслужб Росії на Сході України», – додав він.

Всі виснунуті звинувачення членами Ради Безпеки відкинула Росії. Постійний представник РФ Віталій Чуркін закликав Раду звернутися до Києва з проханням «припинити застосування сили проти східних українців», які є, здебільшого, етнічними росіянами.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG