Спеціальні потреби

Бойовики на Сході діють проти народу України - посол США


Бойовики на Сході діють проти народу України - посол США
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Бойовики на Сході діють проти народу України - посол США

Бойовики та сепаратисти на сході України виступають проти народу України. Про це посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив в інтерв'ю Російській службі "Голосу Америки".

"Ті, хто діють поза межами правового поля, в тому числі бойовики та сепаратисти, які захопили близько 8-10 адміністратавних будівель у східній України – саме вони обирають сторону, яка виступає проти бажань громадян України", - заявив посол США.

"Для мене це виглядає як тероризм, коли ти бачиш повідомлення про те, як, наприклад, будівля СБУ у Луганську замінована. Ми не маємо конкретних деталей, але ніхто на має сумніватися у тому, що є доступним в соціальних мережах, що ми бачимо від спостерігачів ОБСЄ – як у публічних так і у приватних доповідях. У багатьох містах в східних регіонах України ми бачимо обзроєнних до зубів людей, які використовують військову тактику для захоплення адмінстративних будівель".

Посол США підкреслив, що США не вірять у військове вирішення кризи в Україні.

"Вона має бути вирішена шляхом дипломатії", - підкреслив посол.

Водночас дипломат висловив віру, що Росія може прийняти рішення про згортання деескалації.

"Росія створила цю кризу шляхом вторгнення в Крим та ескалацією конфлікту у східних регіонах України, і саме Росія має ухвалити рішення про деескалацію конфлікту".

Коментуючи санкції з боку ЄС та США проти Росії, Джеффрі Пайєтт відзначив, що говорити про їх вплив зарано.

"Вони істотні і були розроблені у тісній співпраці з нашими європейськими партнерами. Вони мають прямі наслідки. І ті, хто несе відповідальність за порушення українського суверенітету та територіальної цілісності, заплатять за це високу ціну. Відповідальність нестимуть також ті, хто був причетний до зловживань режиму Януковича і ті, хто був причетний до вторгнення в Криму та східну Україну", - розповів американський дипломат

"Санкціям можна дати задній хід, якщо Росія ухвалить правильні рішення: стабілізує відносини з Україною, припине нелегальну окупацію Криму і почне налагоджувати здорові та стійкі стосунки як з Україною, так і з іншими своїми сусідами", - відзначив посол США в Україні.

Дивіться також : "Шлапак закінчив промову у США словами "Слава Україні!"
Шлапак закінчив промову у США словами "Слава Україні!"
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG