Спеціальні потреби

Чи спрацює у США субсидована урядом медстрахівка?


Після запеклих дебатів у Конгресі адміністрації Барака Обами вдалося у березні провести закон про реформу систему охорони здоров’я лише завдяки більшості демократів в обох палатах Конгресу США. Реформа комплексна і набиратиме ходи поступово. Тож мільйони американців досі залишаються без медичного страхування. На допомогу цим людям приходять благодійні одноденні клініки. Є такі і в американській столиці.

Черги там починають формуватися ще за довго до відкриття.

Утім Джаклін Нельсон і її чоловік Клівленд не нарікають.

Клівленд має медичний страховий поліс через збройні сили, де він служив у морській піхоті. У Джаклін медичного забезпечення немає, хоча вона і працює. Вона каже, що незважаючи на ризик не купила страхування тому що це дуже дорого:

«Це страшно. Намагаєшся правильно харчуватися, слідкуєш за собою, навіть займатися самолікуванням, допоки не зрозумієш, що зарадити собі не завжди можеш».

Джаклін можливо потрібно буде робити операцію на щитовидній залозі, що коштує тисячі доларів. Тому жінка прийшла сюди, щоби почути безкоштовно думку іншого лікаря.

На один день конференційний зал у Вашингтоні перетворюється на найбільшу в країні приймальну лікаря.

Допомогу отримають близько дві тисячі людей. Клініка фінансується із приватних надходжень, а лікарі і допоміжний персонал працюють без оплати.

Нікол Ламоро, яка очолює Національну Асоціацію безкоштовних клінік, говорить:

«Це є віддзеркаленням усього найкращого і найгіршого в Америці: і все в одному місці. Позитив у тому, що нам допомагають тисячі волонтерів. Негатив – що так багато людей проходить сюди, аби отримати медичну допомогу, яка їм вкрай необхідна».

Беніто Даяз останній раз був у лікаря чотири роки тому, хоча проблем зі здоров’ям у нього чимало.

«Перш за все я відчуваю біль у животі, що з’явився цього року чи навіть минулого. Мене болить зап’ястя, і я не знаю чому. Також я відчуваю якийсь наріст у грудях», - каже пацієнт.

Для таких людей, як Беніто Даяз, ця клініка – благословення. «Це Боже провидіння, можна сказати», - визнає Беніто.

Він сподівається, що одного дня зможе отримати субсидоване урядом медичне страхування.

«У той же час турбуєшся, що станеться після виборів до Конгресу, якщо реакційні сили отримають перевагу. Ми тоді повернемося до вихідної точки, або й нижче», - говорить Беніто.

Під реакційними силами він має на увазі опонентів реформи охорони здоров’я, переважно республіканців, які у випадку перемоги у листопаді, почнуть вносити зміни до закону, схваленого у березні.

У додаток, десятки американських штатів уже почали судитися, чи заявили про готовність оспорювати законність реформи, ініційованої адміністрацією президента Обами.

То ж принаймні на даний момент безкоштовні клініки – це єдине свідчення існування в Америці соціальної системи охорони здоров’я.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG