Спеціальні потреби

Французькі експерти навчатимуть українських прокурорів розслідувати воєнні злочини


Могила загиблого Павла Власенка, вбитого за словами його дружини російськими солдатами під час окупації, Буча, 4 квітня 2022 AP Photo/Вадим Гірда
Могила загиблого Павла Власенка, вбитого за словами його дружини російськими солдатами під час окупації, Буча, 4 квітня 2022 AP Photo/Вадим Гірда

Українські прокурори й поліцейські розпочали навчання у Парижі із розслідування воєнних злочинів, повідомляє французька дипмісія у Києві.

"13 лютого 18 прокурорів та поліцейських з України розпочали навчальний курс з розслідування воєнних злочинів у Парижі. Курс, організований Посольством Франції в Україні в та Національною школою суддів Франції, відкрив Костянтин Аблазов, радник-посланник Посольства України у Франції", - йдеться в повідомленні у Twitter.

Нещодавно генеральний прокурор Німеччини Петер Франк заявив, що німецькі слідчі зібрали сотні доказів воєнних злочинів в Україні, зокрема, у Бучі та щодо атак на українську цивільну інфраструктуру. Він додав, що бачить потребу в судовому процесі на міжнародному рівні.

При цьому британський суддя сер Джеффрі Найс, який очолював судове переслідування колишнього лідера Сербії Слободана Мілошевича, заявив, що президент Росії Володимир Путін цього року повинен постати перед судом в Україні за скоєні там воєнні злочини. Він підкреслив, що Путін винний у нападах на цивільні об’єкти під час війни, і висловив здивування тим, що прокурори та політики не "висловлюють це набагато вільніше та відкрито". Найс описав дії Москви під час вторгнення як "злочини проти людяності", оскільки були атаковані цивільні цілі.

Раніше в інтерв'ю Голосу Америки голова Верховного Суду України Всеволод Князєв нагадав, що Київ закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу. За його словами, це допоможе створити механізм, який дозволить притягнути до відповідальності за злочин агресії лідерів тих країн, які сьогодні її вчинили і потенційно будуть вчиняти надалі.

А також експерти припускають, що російська агресія щодо України стала можливою тому, що були непокарані злочинці, які вчинили попередні злочини проти людяності та воєнні злочини, зокрема, йдеться про геноцид у Сребрениці.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG