Спеціальні потреби

Дедалі більше американців користується талонами на харчі


Якщо донедавна користуватись талонами на харчі у США вважали чимось принизливим, то тепер допомога держави чи не єдиний вихід для 40 мільйонів американців, які не можуть прогодувати своїх сімей.

За даними уряду США, продовольчою допомогою користується кожен восьмий американець. І якщо раніше це були переважно бідні безробітні, то тепер цю категорію поповнили представники середнього класу, які втратили роботу чи витратили свої заощадження через економічну кризу.

Відколи безробіття у США сягнуло позначки 15 мільйонів, дедалі більше людей звертаються за соціальною допомогою.

Письменниця і музикант Розалінд Блок – одна із 40 мільйонів американців, які користуються талонами на їжу. Блок каже, що з настанням рецесії вона втратила більшість своїх клієнтів. А після того, як помер її чоловік, вона не мала іншого вибору, як звернутися за допомогою до держави:

«Знаєте, я – людина середнього віку з хорошою освітою, і не мала б опинитися у такій ситуації. Але коли настали скрутні часи, я не вагалася скористатися допомогою».

Блок далеко не одна. Звіт американського уряду свідчить, що за останні два роки кількість людей, які користуються талонами на продукти, зросла на 40%, а це додатково майже 11 мільйонів осіб. Представник Банку харчів в Нью-Йорку Карлос Родріґес каже, що це люди різного соціального статусу:

«До нас зверталися люди, які мали заощадження. Але ця економічна криза змусила їх звернутися за допомогою. Чесно кажучи, багато з них ніколи не думали, що опиняться в такій ситуації, і навіть не знали про існування таких програм».

Ті, хто звертаються за допомогою, мають відповідати певним критеріям. Наприклад, місячний прибуток сім’ї із чотирьох осіб не має перевищувати двох тисяч доларів.

Соціальні працівники зазначають, що останнім часом за допомогою звертається більша кількість людей, які працюють, але заробляють недостатньо. Говорить працівник сфери соціального забезпечення Роберт Доар:

«Раніше талони на харчі отримували переважно безробітні. Сьогодні це здебільшого допомога тим, хто працює, і це велика зміна».

Із збільшенням кількості людей, які потребують допомоги, змінилося і соціальна думка про тих, хто отримує талони на харчові продукти – це більше не вважається чимось ганебним. Розалінд Блок каже, що замість сорому, вона відчуває полегшення і рада, що така програма існує.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG