Спеціальні потреби

Туризму Флориди тепер ще і загрожує нафтова пляма


Нафтова пляма у Мексиканській затоці не лише зупинила вилов риби, а і загрожує екологічною катастрофою узбережжям кількох американських штатів. Так, у Флориді, економіка якої покладаються на туризм, губернатор штату порівняв наближення нафти з викидом вулканічного попелу в Ісландії, яке паралізувало повітряний рух в Європі та сполучення з рештою світу. Влада штату мобілізує ресурси, щоб не допустити нафту до своєї узбережної зони та вберегти свої золотисті пляжі від забруднення.

Флориду, недарма, називають «сонячним штатом». Субтропічний клімат є ідеальним для любителів м’яких зим і спекотного літа. Мальовничі пляжі і тепла вода, зокрема на західній частині півострова, приваблюють мільйони туристів з різних куточків світу.

Як каже представниця туристичного бюроДанієль Кортні, для Флориди туризм – прибутковий бізнес.

«До нас щороку приїжджає 3 мільйони іноземних туристів. У порівнянні з американцями, вони витрачають на 17 відсотків більше».

Данієль Кортні працює в туристичному бюро в Орландо. Місто, що розташоване в центральній частині штату, особливо популярне у туристів. Саме тут знаходиться один з найбільших розважальних парків планети – Світ Волта Диснея.

Торік майже 55 мільйонів іноземців відвідали Сполучені Штати. З них чимало побували у Флориді. Однак у порівнянні з минулими роками, кількість відвідувачів помітно зменшилася. Для економіки Флориди, де прибутки від туризму складають 20 відсотків, падіння туризму, і зокрема іноземного, є серйозною проблемою.

Як пояснює професор Коледжсу Роллінса Ричард Фоґлесонґ, будь-які коливання в економіці завжди першими відбиваються на туристичному бізнесі.

«Частина проблеми розважальної індустрії та туризму полягає у тому, що вони повністю залежні від перепадів економіки. Адже перша річ,на якій люди починають економити це зменшення витрат на дозвілля».

Професор Фоґлесонґ – викладач одного з коледжів в Орландо, і вивчення туристичних тенденцій у Флориді його професія. Згідно з його прогнозами на 2010 рік, туризм у Флориді повинен покращиться за рахунок відвідувачів з країн на шляху розвитку, переважно з Азії та Південної Америки. А от очікувати напливу туристів з країн Західної Європи більше не слід, - каже професор, оскільки швидкого економічного зростання в країнах Європи не передбачається.

Руді Ван Руєн і Філіпа Сміт - з Південно-Африканської Республіки. Вони вирішили провести цьогорічну відпустку у Флориді. Руді каже, що економіка у ПАР досить стабільна і люди можуть дозволити собі відпочинок за кордоном.

«Американська економіка зазнала удару, який до певної міри відчула на собі решта світу. Але такої паніки як тут, ми у себе не відчули».

Чимало європейських туристів, які зібралися біля туристичного інформаційного центру в Орландо, не здивовані зменшенням напливу туристів з країн Європи. Як каже туристка з Великобританії Сью Пейдж, «ми дуже постраждали внаслідок економічної рецесії і це вплинуло на туризм».

Утім не так все погано. Фахівці передбачають, що у 2010 році, на відміну від 2009-го, світова економіка буде зростати. А це дає надію для оптимізму у Сполучених Штатах, і зокрема у Флориді. Мешканці штату сподіваються, що із піднесенням глобальної економіки зросте і міжнародний туризм. Відвідувачі, які готові багато тратити, сьогодні як ніколи, потрібні штату. Останні роки були для них дуже важкими. Не встигла Флорида оговтатися від краху ринку нерухомості, як на штат грянули морози і не бувалі для цього району снігові опади, поставивши під загрозу ще одну прибуткову індустрію – господарства цитрусових.


Інше за темою

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG