Спеціальні потреби

Україні двері в ЄС і досі відкриті


Якщо Україна захоче стати членом ЄС, у європейській спільноті проти не будуть, говорять представники європейських країн в Україні, проте потрібно жити за європейськими стандартами.

«ЄС хотів би бачити Україну європейською не тільки географічно, але й такою, що має відповідні принципи та стандарти функціонування суспільства», – сказав Голосу Америки посол Європейського Союзу в Україні Хосе Мануель Пінту Тейшейра:

«Ці принципи передбачають, що громадяни країни мають вищі соціальні та економічні стандарти, демократичні цінності, в країні оберігаються права людини та існує верховенство права. Це те, чого ЄС прагне бачити в Україні».

В той же час європейські представники наголошують, що зараз ніхто не просить Україну вступати до союзу європейських держав, натомість це питання до громадян та влади України, наскільки вони можуть продемонструвати свою готовність інтеграції до європейської спільноти.

Аргументи, якими користуються українські чиновники, виторговуючи дивіденди від Європи, а саме «українські ресурси та стратегічне місцезнаходження» і справді важливі для європейців, але з внутрішніми проблемами в ЄС, членство може отримати тільки сильна країна, яка принесе скоріше стабільність в союзі, ніж розвалить його, переконані європейські представники в Україні.

«ЄС хотів би бачити Україну членом союзу, тому що Україні є багато чого запропонувати, але навіть більше в ЄС потрібно приносити щось позитивне, а не проблеми – їх ми вже маємо», – сказав Голосу Америки надзвичайний та повноважний посол Іспанії в Україні Й.В. Хосе Родрігес Мояно. «Саме тому, нам потрібна сильна Україна».

Серед пріоритетів України називають стратегічне місцезнаходження, людські та природні ресурси. Вирішальним питанням залишається, наскільки ефективно в Україні цим можуть скористатися. Хосе Родрігес Мояно наголошує, що коли Україні вдасться скористатися своїм потенціалом та стати об’єднувальною ланкою між Сходом та Заходом, це створить перспективи членству.

Із заяв повноважних послів європейських країн в Україні стає очевидно, що двері в ЄС для України залишаються відкритими, якщо уряд та громадяни зможуть навести лад всередині країни.

«Важливо, щоб країна сама прагнула жити за європейськими цінностями, серед яких головними є незалежна судова система, дотримання свобод та прозорість економічної системи», – сказав Тейшейра.

Відповідаючи на запитання Голосу Америки про те, як далеко сьогодні знаходиться Україна від членства в ЄС, представники європейських країна говорять, що – досить таки далеко, краще це повинні знати самі українці, адже вони обирають, куди рухається їх країна.

З цим не зовсім погоджуються представники недержавних організацій, які відмічають пасивність українців і в першу чергу молоді, багато з якої говорить про небажання голосувати на виборах з твердою переконаністю, що це нічого не змінить.
«Подивіться хто у нас при владі. У нас люди з минулого і досі визначають наше майбутнє», – сказав Голосу Америки один із засновників руху «Чесно», колишній народний депутат Олег Рибачук.
.

За словами громадського діяча, в українському суспільстві і досі не діє одне з головних правил європейського стандарту ведення справ – визнавати і жити за правилами. Попри те, що на папері Україна вже давно стала країною з європейськими цінностями, проте поки їх ніхто не дотримується.

«У нас не відбулася декомунізація, ми просто Леніна замінили на Шевченка, а коли немає базових цінностей, виявляється гримуча суміш, коли політики хочуть жити як в Європі, а правити, як в Азії»

«У нас просто влада представляє собою дещо інше, що не асоціюється з Європою, але країна набагато краща, і європейські цінності – це наші цінності також, проте за сьогоднішніх умов їх складно дотримуватися», – сказав Рибачук.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG