Спеціальні потреби

Мігранти не мають можливості подорожувати з Будапешта на Захід


Мігранти на вокзалі в Будапешті
Мігранти на вокзалі в Будапешті

Мігранти, які розраховували на те, що зможуть подорожувати до Австрії і Німеччини, заповнили головний вокзал Будапешта після того, як його відкрила поліція. Проте угорські органи влади кажуть, що в західному напрямку не відійде жоден поїзд.

У четвер поліція залишила вокзал Келеті після протистояння із сотнями мігрантів, які розраховували на те, що їм вдасться дістатись на поїзд до Німеччини, де вони планували подати прохання про притулок.

Хоча мігрантам дозволено прибути на вокзал, невідомо, куди вони підуть без можливості подорожі в західному напрямку.

У понеділок угорська влада дозволила мігрантам відбути з вокзалу Келеті в західному напрямку без віз ЄС незабаром після того, як Німеччина повідомила, що прийматиме прохання про притулок, але у вівторок угорські офіційні особи несподівано припинили дозвіл на подорожування без дійсних віз.

Прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив у четвер, що питання мігрантів на угорському кордоні – це не європейська, але німецька проблема.

Однак голова Європейсього парламенту Мартін Шульц не погодився з цим, кажучи, що це проблема не лише Німеччини, але всього Європейського Союзу. Він додав, що ключем до розв’язки цього є європейська солідарність.

14 вересня мають відбутися екстрені наради ЄС для обміркування проблеми мігрантів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG