Спеціальні потреби

Тисячі мігрантів опинилися у безвихідній ситуації на вокзалі в Будапешті


Мігранти з Афганістану та Сирії протестують на залізничому вокзалі в Будапешті
Мігранти з Афганістану та Сирії протестують на залізничому вокзалі в Будапешті

Щонайменше дві тисячі мігрантів опинилися в незавидному становищі на головному залізничному вокзалі в Будапешті після того, як угорські органи влади не дозволили їм подорожувати до Німеччини та Австрії без візи Європейського Союзу.

У понеділок угорська влада розпочала дозволяти мігрантам, які вже кілька тижнів живуть у тимчасових таборах неподалік вокзалу, відбути поїздом без перевірки, чи в них є віза. Проте у вівторок вони, за віма ознаками, змінили думку і припинили цю практику, в результаті чого мігранти опинилися у безвихідній ситуації. Угорські посадовці кажуть, що вони дотримуються правил Європейського Союзу.

Угорща є одним з головних пунктів, через який мігранти прибувають до Європейського Союзу. Цього року через нього прибуло понад 156 тисяч мігрантів. Згідно з правилами Європейського Союзу, мігранти мусять просити про притулок у першій країні ЄС, до якої вони прибудуть. Це означає, що Угорщина практично не може дозволити мігрантам продовжувати подорож до Австрії або Німеччини.

Однак минулого тижня Німеччина повідомила, що вона дозволить сирійцям шукати притулку на своїй території.

Непослідовність у застосуванні правил спричинила те, що багато мігрантів залишилися у невизначеній ситуації. Багато із них не мають необхідних документів або грошей для придбання квитків.

Тимчасом поїзд Eurostar, який здійснює рейси між Великобританією і Францією, було затримано на кілька годин з приводу підозріння, що незаконні мігранти блокували колію. Затримка стосувалася п’яти поїздів з Парижа до Лондона.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG