Спеціальні потреби

ООН пропонує «програму поселення» мігрантів у Європі


Мігранти протестують на станції в угорському місті Бічке

Верховний комісар ООН у справах біженців закликав Європейський Союз прийняти до 200 тисяч мігрантів у рамках «програми масового поселення» для зменшення хвилі шукачів притулку, які опинилися на кордонах ЄС.

Антоніу Ґутерреш оприлюднив заяву, в якій просить ЄС запровадити програму, яка вимагала б участі країн Європейського Союзу в допомозі тим біженцям, яким дійсно потрібний захист.

Ґутерреш сказав, що криза з біженцями буде «визначальним моментом» для Європейського Союзу. Він додав, що відсутність порозуміння серед країн ЄС принесе користь лише контрабандистам.

Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон заявив у п’ятницю, що його країна прийме «ще тисячі» біженців із Сирії, крім тих п’яти тисяч, на яких уже дано згоду. Камерон сказав, що рішення було відповіддю «на масштаб кризи і терпіння людей». Про це повідомлено після зустрічі в Лісабоні з прем’єр-міністром Португалії.

Тимчасом в угорському місті Бічке сотні біженців відмовляються залишити потяг, до якого вони дісталися в Будапешті, в надії відбути до Німеччини, яка повідомила, що прийме до 800 тисяч заяв про статус біженця. Угорські органи влади наполягають, що вони мусять зареєструвати мігрантів згідно з вимогами Європейського Союзу.

Офіційні особи в Бічке кажуть, що лише 16 людей залишили потяг, щоб добровільно зареєструватись у таборі біженців, тоді як сотні інших відмовляються це зробити, вигукуючи «жодного табору» і «Німеччина, Німеччина».

XS
SM
MD
LG