Спеціальні потреби

Адміністрація Обами змінює енергетичну політику США


Захисники довкілля піддали критиці намір президента Барака Обами розпочати видобування нафти та газу в районі південно-східного узбережжя США. Буріння у прибережних водах – лише частина широкомасштабного законопроекту щодо зміни енергетичної політики США, над яким працює Конгрес.

Шельфове буріння – давній план республіканців. Оголосивши намір зняти 20-річну заборону на видобування нафти на дні океану, Обама прагне заручитися підтримкою Республіканської партії у прийнятті законопроекту щодо обмеження викиду в атмосферу парникових газів.

Намір Обами розпочати видобування нафти та газу у водах південного узбережжя свідчить про радикальні зміни в енергетичній політиці США. Президент сказав:

«Це не було легким рішенням. Але, беручи до уваги наші енергетичні потреби для того, щоб підтримувати економічний ріст, створювати робочі місця і забезпечити конкурентоздатність нашої економіки, нам треба почати використовувати власні традиційні джерела енергії. Навіть якщо ми збільшимо частку використання відновлювальної енергії».

Президент оприлюднив свою пропозицію на військово-повітряній базі, де було розроблено перший реактивний винищувач, який працює на біопаливі:

«Якщо випробовування пройде успішно, це буде перший літак в історії, який літатиме на біопаливі, і його швидкість перевищуватиме швидкість звуку».

Однак захисники довкілля кажуть, що плани Обами суперечать зусиллям США в боротьбі з глобальним потеплінням і не можуть задовольнити енергетичних потреб країни. Говорить захисниця навколишнього середовища Енн Ауріліо:

«Я не думаю, що ми зможемо зменшити нашу залежність від нафти, збільшуючи її видобування. США не мають достатньо запасів. Нафта, яку можна буде видобути у прибережних водах, складатиме лише незначну частину тієї кількості пального, яку ми використовуємо. І її не вистачить на багато років наперед».

Деякі бурильні вишки буде споруджено менше ніж за сто кілометрів від берега. Мешканцям прибережних зон це мало подобається.

«Це може завдати шкоди екосистемі», – говорить одна жінка. Експерти кажуть, що індустрія туризму може втратити мільярди доларів. «Найбільше мене непокоїть, що це може зруйнувати пляжі», – додає інша жінка.

Втім намір Обами привітали нафтовидобувні компанії і республіканці, для яких буріння нафти було однією з ключових обіцянок під час виборчої кампанії 2008 року.

Говорить губернатор штату Вірджінія Роберт Макдоннел:

«Це може створити понад дві з половиною тисячі робочих місць і принести мільярди доларів інвестицій».

Разом із пропозицією розпочати видобування нафти на шельфі Атлантичного океану і біля Аляски, Барак Обама пропонує запровадити нові, вищі, національні стандарти споживання автомобілями пального. Остання пропозиція може сподобатися охоронцям природи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG