Спеціальні потреби

Американці винайшли електромагнітну зброю для розгону протестів


Світ постійно змінюється, а з ним змінюється армія, її завдання та засоби виконання цих завдань. Нещодавно збройні сили США згадали про зброю, яка раніше не знайшла свого застосування. Військові сподіваючись надати їй друге життя. «Система активного відкидання» за допомогою електромагнітних променів здатна розігнати натовп людей, без нанесення фізичної шкоди. Її було створено кілька років тому, однак американські військові не могли знайти її застосування.

У навчальному центрі морської піхоти у Квантіко, що у штаті Вірджинія, відбувається акція протесту. Щоправда мітинг розіграний морськими піхотинцями для випробовування нової бойової зброї.

Її назва «система активного відкидання». Ця високотехнологічна установка, генерує електромагнітні промені, що здатні вражати суб’єкти на відстані сотень метрів.

Ця система не нова. Її почали розробляти понад десять років тому. Однак у масове застосування вона ніколи не ввійшла.

«На відміну від звичайних боєприпасів чи звичайної зброї, яка створює вибух, і можна щось побачити, у випадку цієї системи все якраз навпаки. Ви не можете побачити, почути чи понюхати її», – пояснює полковник Трейсі Тафола.

Розробники системи провели 11 тисяч тестувань. За їх оцінками, зброя дуже безпечна і немає ніяких шкідливих наслідків. Людину, просто, вдаряє нестерпно гарячою хвилею щось на зразок розпаленої печі. 2 року тому влада Каліфорнії обмірковувала придбання цієї зброї для можливого вжитку у в’язницях, де часто стаються бійки.

Однак, за словами заступника шерифа Лос-Анджелеса Роберта Осборна, установку ніколи не було застосовано:

«Я не знаю, чи це тому, що був тиск з боку громадськості, чи з Міністерства юстиції. Ми ніколи не дізналися чому заморозили цю програму».

Систему ніколи не використали і військові, на замовлення яких вона була розроблена ще 4 роки тому. Можливо страх перед невідомим. Бодай так пояснює це Стефані Міллер, одна з інженерів-розробників, яка неодноразово випробовувала систему на собі:

«Треба добре розуміти цю систему. Люди, які не розуміють як ця зброя працює, думають, що тує криється якась таємниця. Я припускаю, що систему не вживають, саме тому».

У світлі останніх події у світі, і зокрема, в Афганістані, у Пентагоні знову заговорили про електромагнітну зброю як засіб захисту американських об’єктів та дипломатичних представництв за кордоном.

«Особливо після того, як спалення Корану в Афганістані викликало хвилю протестів, ми бачимо потребу у розгоні демонстрантів, які збираються біля американських представництв. Такі види нелетальної зброї надають таку можливість», – каже військовий аналітик Джозеф Тревітік.

Полковник Трейсі Тафола вважає, що запросивши громадськість на тестування, військові можуть розвіяти містику довкола нової системи:

«Чи існують побоювання з приводу застосування цієї зброї? Думаю, що так. Адже її ще не дуже добре розуміють».

Враховуючи, що на її розробку пішли мільйони доларів, Пентагону доведеться найближчим часом визначитися: пускати зброю в хід, чи повністю від неї відмовитися, адже коштів на її утримання після чергових скорочень у Міністерства оборони не залишається.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG