Спеціальні потреби

Стан глобальної економіки залишається нестабільним - Крістін Лаґард


На початку року мільярдні борги Греції негативно впливали на найбільші світові ринки. Економічну кризу також дуже важко переживали пересічні жителі цієї країни, які масово вийшли на вуличні протести. Але сьогодні безпорядки в Афінах вщухли, а уряд отримав фінансову підтримку Європи та світу. Тож лідери держав відчувають певне полегшення, говорить Крістін Лаґард.

«Як наслідок, ми спостерігаємо певне поліпшення економічного клімату у світі. Але, давайте не тішити себе ілюзіями. Ситуація все ще нестабільна», - попереджає Лаґард.

За її словами, сьогодні одним з найбільших ризиків для глобальної економіки є загроза загострення боргової кризи у таких великих європейських країнах, як Іспанія чи Італія. МВФ та Світовий Банк незабаром проведуть у Вашингтоні ряд зустрічей, і Лаґард просить світових лідерів не пасувати:

«Нинішні потреби можуть бути не такими великими, як ми передбачали, і це завдяки заходам, до яких раніше вдалися європейські інституції. Але давайте не забувати: ризики все ще великі, і зробити треба багато. Тож було б дуже безвідповідально проігнорувати даний факт».

Лаґард говорить, що МВФ потребує більше фінансових вливань від 187-ми країн, які є членами організації, для того, аби успішно боротися з економічними кризами у майбутньому. На її думку, бездіяльність, врешті може обійтися дорожче, ніж виділення МВФ більше грошей.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG