Спеціальні потреби

В центрі уваги напередодні виборів у США - нелегали


Вибори до Конгресу США у листопаді цього року обіцяють бути запеклими. За оцінкою експертів, цим разом одним з провідних питань, які визначать результат виборів, буде позиція кандидатів щодо імміграційної реформи. Американське суспільство різко поділене у питанні щодо того, що робити з мільйонами нелегальних іммігрантів, які зараз перебувають в країні. Консерватори пропонують депортувати чи не всіх людей, які перебувають у США незаконно, адже, на їх погляд, вони займають робочі місця американців. Опоненти ж наполягають, що іммігранти беруться за роботу, яка не приваблює громадян Сполучених Штатів, і деякі галузі зазнають значних збитків у разі депортації нелегалів. Експерти вважають, що чи не найбільше може постраждати сільське господарство.

У штаті Вірджинія - сезон збору кабачків. Бригада латино американців збирає, миє та пакує овочі, призначені для супермаркетів на східному узбережжі країни. Ці люди прибули до США у пошуках кращого життя. Багато опинилися в країні незаконно і розмовляли з нами лише за умови, що вони залишаться інкогніто.

«Я прибув сюди у пошуках кращого життя. Ми проходимо через багато перешкод на шляху сюди» - сказав один з робітників на полі.

На шляху до цього поля, він кілька днів провів у пустелі перетинаючи кордон. Контрабандисти зажадали за свою допомогу дві тисячі доларів, які він зараз відробляє.

Лорето Вентура керує бригадою робітників на вірджинській фермі. Зараз він громадянин США, але тридцять років тому теж прибув до країни незаконно як сезонний працівник.

«Вони проходять через безліч перешкод, платять гроші аби потрапити сюди, ризикують своїм життям. І все це заради роботи. Важкої роботи».

У Сполучених Штатах приблизно мільйон людей задіяні на сільськогосподарських роботах, більшість з яких іммігранти. За неофіційними даними, від чверті до пів мільйона з них - нелегали. У США діє програма тимчасових працівників, яка дозволяє законним шляхом привезти в країну людину на сезонну роботу. Однак, як говорить фермер, який теж прагне залишатися невідомим, програма – бюрократичне свавілля.

«Усі фермери, яких я знаю, із задоволенням скористалися б цією програмою. Усі нелегали хотіли б перебувати тут законно. Але програма складна, незручна та коштовна і не гарантує, що ви отримаєте людей, які вам потрібні. Прийде сезон збору врожаю, а людей немає, і ви втрачаєте гроші».

Фермер говорить, що пробував наймати американців. Але не може знайти достатньої кількості бажаючих. «Ніхто не виховує своїх дітей як майбутніх фермерів», - сказав він.

Однак, Джек Мартин, з федерації «За проведення імміграційної реформи» не зовсім погоджується.

«Батьки насправді прагнуть аби їх діти займалися чимось більш престижним ніж сільське господарство. Однак, на мою думку, багато безробітних, за умови нормальної зарплати, зайнялися б цією справою».

На думку Мартіна, саме через нелегалів рівень зарплати у цій галузі низький, медичне забезпечення відсутнє, а умови роботи погані. Крім цього, законопроект, покликаний спростити процедуру законного залучення іноземних сезонних працівників, застряг у Конгресі США. А фермери тим часом занепокоєні облавами на нелегальних іммігрантів. Без них овочі та фрукти можуть залишитися гнити на полях та у садах.


Інше за темою

XS
SM
MD
LG