Спеціальні потреби

Спортивні клуби як продуценти електроенергії?


Альтернативні джерела енергії, як свідчить практика, можна знайти усюди. Вже давно було придумано велосипед-генератор енергії. Однак лише зараз, з поширенням спортивних клубів, ідея переробки енергії, витраченої спортсменами, на електрику почала набирати популярності. Технологія яка дозволяє переробити вже існуючі велотренажери на генератори енергії повільно, але поширюється у Сполучених Штатах.

В одному з багатьох вашингтонських спортклубів – чергове групове заняття на велотренажерах. Джільєн Кулі займається тут вже чотири роки. Однак цим разом, каже вона, відчуття і навантаження – інші:

«Тепер стало складніше. Я б не сказала, що важче, але складніше. Тепер я ставлю перед собою складніші завдання із переходом на різні рівні».

Велотренажери у залі обладнали технологією із гучною назвою «Зелена революція». З її допомогою енергія, витрачена спортсменами на крутіння педалей, акумулюється і перетворюється на електроенергію. Майкл Корнин, начальник відділу маркетингу компанії «Зелена революція», пояснює:

«Ми обладнали генератором кожний тренажер. Тож коли люди займаються, їх енергія акумулюється та перетворюється на екологічно чисту електроенергію, яку використовують для потреб цього клубу».

Також на кожному тренажері з’явився спеціальний засіб, за допомогою якого користувачі регулюють рівень спротиву велосипеда. Апарат показує, як каже Майкл Корнін, скільки електрики спортсмен виробляє на тому чи іншому рівні:

«Ми додали цю панель управління. Якщо ви хочете відтворити умови підйому на гору, ви натискаєте стрілку, що показує в гору і сила спротиву посилюється. Таких рівнів 20. Якщо хочете уявити себе на прямій дорозі, зменшуєте рівень. Змінюючи рівень спротиву, люди бачать скільки енергії виробляють на даний момент».

Одна людина не може виробити за годину занять на тренажері суттєвої кількості енергії. Однак група людей здатна забезпечити електрикою, принаймні себе, каже Майкл Корнін.

«Кожна людина може потенційно виробити 100 ват електроенергії за годину заняття. Якщо в класі 25 осіб, вони можуть виробити 2,5 – 3 кіловати енергії. Цього достатньо, аби освітлювати цю кімнату протягом часу заняття або підтримувати роботу охолоджувача повітря в клубі.

Це не лише економить клубу гроші, а і служить додатковим стимулом для учасників занять, каже Джільєн Кулі.

«Мені це подобається, адже я приходжу займатися у будь-якому випадку. Поки я займаюся, я допомагаю клубу зменшити витрати на електроенергію».

Майкл Пранікоф вже двічі спробував переобладнані тренажери і задоволено визнає:

«Мені дуже подобається. Це круто, адже ти відчуваєш, що допомагаєш зберігати довкілля. Ти віддаєш електроенергію».

За півтора року, з часу коли компанія «Зелена революція» почала застосовувати цю технологію, 60 спортивних клубів у США та Канаді замовили собі таке обладнання. У компанії працюють над технологією, яка б дозволила перетворювати на електрику і енергію, вироблену на інших видах тренажерів.

В компанії «Зелена революція» стверджують, що за умови постійного користування протягом року, один спортклуб здатний виробити енергії, якої буде достатньо, аби забезпечити електрикою 72 приватні будинки протягом місяця. У США діє приблизно 36 тисяч спортклубів, що у далекій перспективі відкриває додатковий шлях до виробництва екологічно чистої електрики.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG