Спеціальні потреби

Німецькі фахівці виявила джерело поширення бактерії кишкової палички


Влада Німеччини повідомила, що фахівцям вдалося визначити ферму, з якої, найбільш ймовірно, розповсюджувалась Європою бактерія кишкової палички. Господарство неподалік Гамбурга, де вирощувалися органічні овочі, закрили на карантин. Втім, вчені попереджають, що небезпека ще не минула і не відкидають можливості того, що інфекція має більш, ніж одне джерело.

Цей спалах зараження бактерією кишкової палички вже назвали найсмертельнішим в історії. На цей час 22 людини загинули, і понад дві тисячі опинилися під наглядом лікарів.

Джерелом розповсюдження інфекції стала ферма між Гамбургом та Гановером, на півночі Німеччини. Бактерію було виявлено у партії паростків бобових, які здебільшого використовують у сирому вигляді для салатів. Зараз усе вирощене на цій фермі вилучають з полиць магазинів та ресторанів. На думку вчених, бактерія спричинила багато смертей через особливу форму мутації вірусу, стійку до антибіотиків.

Науковець Вільям Шафнер зазначає: «Бактерія спричиняє настільки серйозні ускладнення, що ми називаємо цю кишкову паличку продуктом супертоксинів».

Особливо уразливі до бактерії – жінки, молоді люди і діти. Вчені поки не знають чому саме вони страждають найбільше, але підозрюють що причина пов’язана з особливостями їхньої дієти.

Як показують дослідження, навіть миття овочів не допомагає повністю змити з них бактерію. А у деяких випадках, вірус навіть може розвиватися всередині овочів, потрапляючи туди разом із зараженою водою.

Вчені передбачають що кількість випадків зараження кишковою паличкою у найближчі тижні зросте. Оскільки перші симптоми хвороби у людини з’являються лише через 7-12 днів після споживання продуктів.

Тим часом все більше країн повідомляють про випадки зараження людей кишковою паличкою з Німеччини. У Сполучених Штатах до лікарів звернулося вже чотири особи. Усі вони нещодавно повернулися з Німеччини.

Медики, втім, заспокоюють, що загрози глобальної епідемії кишкової палички немає. Інфекція не передається повітряним шляхом.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Перша партія танків Abrams прибула до України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00
XS
SM
MD
LG