Спеціальні потреби

Помпео: США не впораються самотужки із вирішенням глобальної гуманітарної кризи, яка стосується біженців


Сполучені Штати лишаються лідером у наданні гуманітарної допомоги та задоволенні потреб біженців та переміщених осіб по всьому світу, проте не можуть впоратися з гуманітарною кризою самотужки: союзники і партнери повинні внести свій внесок в підтримку біженців. Держсекретар Майк Помпео сказав про це в суботу у заяві з нагоди Всесвітнього дня біженців.

Ми невпинно працюємо над тим, щоб спонукати наших партнерів і союзників розділити тягар

За даними Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців, число примусово переміщених осіб у світі зросло в 2019 році до майже 80 мільйонів чоловік. Стратегія національної безпеки США передписує продовження місії, покладеної на Сполучені Штати - лідирувати в області надання гуманітарної допомоги та надавати допомогу біженцям і переміщеним особам по всьому світу.

Коментуючи слова Помпео про лідерську роль США, оглядачка критичного щодо аміністрації Трампа каналу CNN Сем Віноград, заявила, що урядом країни встановлено найменшу за тривалий час граничку кількість прийому біженців.

У заяві Помпео нагадав, що цього року відзначається 40 річниця прийняття Закону про біженців, відповідно до якого в 1980 році в Держдепартаменті було створено Управління координатора у справах біженців, яке згодом перетворилося на Державне управління у справах населення, біженців та міграції. Закон про біженців був першим в історії США всеосяжним законодавчим актом, розробленим для створення гнучких механізмів для вирішення динамічної ситуації з біженцями.

США як і раніше є найбільшим в світі донором у сфері гуманітарної допомоги: в 2019 фінансовому році Сполучені Штати надали іншим країнам гуманітарну допомогу на суму понад 9,5 мільярда доларів, а за останнє десятиліття - на майже 70 мільярдів доларів.

«Підтримка, яка надається США приймаючим країнам ..., спонукає їх продовжувати надавати притулок і розширювати доступ до роботи, освіти і державних послуг для тих, хто рятується від переслідувань. Але Сполучені Штати не можуть задовольнити ці потреби самотужки. Ми невпинно працюємо над тим, щоб спонукати наших партнерів і союзників розділити тягар і забезпечити скоординоване і ефективне використання обмежених ресурсів для досягнення стійких рішень», - йдеться в заяві держсекретаря.

Дивіться також: Нью-Йорк з понеділка починає другу фазу виходу з карантину

Нью-Йорк з понеділка починає другу фазу виходу з карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00

XS
SM
MD
LG