Спеціальні потреби

«Партія Світлани», а за нею - партії Міші та Наді - оглядачі дали платформі на базі «Демальянсу» ім'я та оцінку


В Україні формуються нові партії. Сьогодні оголошено про «Демальянс». Екс-президент Грузії Саакашвілі каже, що в Україні переможе нова політсила, і працює на створенням такої.
В Україні формуються нові партії. Сьогодні оголошено про «Демальянс». Екс-президент Грузії Саакашвілі каже, що в Україні переможе нова політсила, і працює на створенням такої.

«Партією Світлани» запропонував називати нову політичну платформу, яка формується в Україні на базі партії «Демократичний альянс» відомий публіцист Петро Померанцев, відомий дослідженням російської пропаганди.

Ми будуємо демократичну, абсолютно не олігархічну політичну партію
Василь Гацько, "Демальянс"

Про створення нової політичної сили на базі «Демальянсу» з залученням проєвропейських демократичних політиків і реформаторів стало відомо 30 червня. Серед ініціаторів створення партії є депутати, які пройшли до Верховної Ради за списками блоку Петра Порошенка, - Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, а також позафракційна Вікторія Пташник, обрана до ВР за списком «Самопомочі» - повідомляє Бі-Бі-Сі.

«Ми будуємо демократичну, абсолютно не олігархічну політичну партію», - заявив про нове формування голова «Демальянсу» Віталій Гацько.

start-up сила, що складатиметься із зовсім різних, але у своїй більшості абсолютно нових людей
Саакашвілі про партію, яка переможе на виборах

Повідомляється, що нова партія збереже назву «Демократичний альянс», але ідея Петра Померанцева назвати її «Партією Світлани» сподобалась деяким оглядачам.

«Вона - фантастична жінка і має бути президентом усього, що можна», прокоментував новий політичний проект за участі Світлани Заліщук Владислав Давідзон, редактор англомовного видання Odessa Review.

«Це може бути значною та позитивною подією для України», - вже серйозно заявив про формування нової політсили Як Кернс, співзасновник мережі політичних активістів European Leadership Network.

Оголошення про створення нової політсили відбулося на фоні тривалих переговорів про можливість створення в Україні партії за участі голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі та відомих політиків-єврооптимістів.

У майбутньому на Україну можуть чекати і партії Надії Савченко та Міхеїла Саакашвілі - твітує британський блогер Джим Тодд.

Інші - не відкидають можливості того, що Саакашвілі приєднається до даної політсили з часом.

«Саакашвілі не причетний до "Демократичного альянсу", але лідери не виключають пізнішого об'єднання з утворенням над яким він працює», - твітував сьогодні Ґуллівер Краґґ, журналіст France 24.

Саакашвілі неконтрольований, тому його і не включили до складу політсили на базі «Демальянсу» - пише у Twitter Владислав Давідзон, редактор англомовного видання Odessa Review.

Тривалий час українське суспільство очікує на радикальні і системні зміни, безкомпромісну та рішучу боротьбу з усіма проявами корупції на всіх рівнях
Давіт Сакварелідзе, який працює над іншою новою партією

Сам Міхеїл Саакашвілі днями на ствої сторінці у Facebook висловив упевненість, що в Україні можуть відбутись передчасні вибори до Ради, перемогу на яких здобуде «start-up сила, що складатиметься із зовсім різних, але у своїй більшості абсолютно нових людей».

Тоді ж про початок процесу формування «абсолютно нової за своєю суттю і принципами політичної сили» заявив близький до Саакашвілі екс-заступник генпрокурора України, Давіт Сакварелідзе.

«Тривалий час українське суспільство очікує на радикальні і системні зміни, безкомпромісну та рішучу боротьбу з усіма проявами корупції на всіх рівнях. Владна еліта десятиліттями вперто ігнорує цей суспільний запит, тасуючи стару кадрову колоду», - відзначив Сакварелідзе на своїй сторінці у Facebook. Про назву політсили над якою працює екс-прокурор, не повідомлялось.

З одного боку, люди не люблять політиків і хочуть, щоб вони були чесними. З іншого боку, люди не хочуть іти в політику, але хочуть змін
Світлана Заліщук

Натомість офіційний старт формації на основі «Демальясну» буде дано 9 липня - повідомляє «Демократичний альянс» на сторінці у Facebook.

«Ми об’єднуємося заради ідеалів, які ми відстоювали на Майдані. Це об’єднання включатиме в себе людей, які вам відомі за участю в різноманітних ініціативах та рухах: це єврооптимісти, “Нові країна”, об'єднання "Реформи мають бути справжніми". Звичайно, ці представники діють як індивідуальності і не уповноважені представляти всі ці рухи. Це громадяни, які готові до змін в країни. Вони будуть брати участь у створенні нової політичної сили на базі партії “Демократичний альянс”», - заявив учасник політсили, нардеп Сергій Лещенко.

«З одного боку, люди не люблять політиків і хочуть, щоб вони були чесними. З іншого боку, люди не хочуть іти в політику, але хочуть змін. Ми вважаємо, що без таких людей, які сьогодні критикують владу, знають, як потрібно робити і як взяти відповідальність, ми не зможемо реалізувати ту місію, про яку ми сьогодні заявили. Тому ми запрошуємо до активної співучасті громадян, які готові на національному і регіональному рівні брати на себе відповідальність. Її можна взяти в різний спосіб. Можна стати волонтером, можна стати членом платформи, або експертом, який буде допомагати напрацьовувати програму і працювати над законопроектами. Ми пропонуємо внутрішню конкуренцію і демократичну систему ухвалення рішень, колективне лідерство», - зауважила щодо нової політсили нардеп Світлана Заліщук.

Дивіться також: Елітна школа за ізраїльським зразком підготувала Україні лідерів

Елітна школа за ізраїльським зразком підготувала Україні лідерів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG