Спеціальні потреби

Цей формат членства у ЄС легко отримає Україна?


Пошук варіанту збереження членства у ЄС для Великої Британії у нових обставинах, які виникли після #Brexit, може зрештою призвести до виробітку особливого типу членства, яке можна буде запропонувати також і Україні та Туречччині. Таку думку висловив Ульріх Шпек, експерт з політики Німеччини та Європи."Єдини ринок але з певними обмеженнями", - описує суть гіпотетично можливого нового формату членства Шпек.

"Зрештою ЄС не може бути стабільним, якщо не враховує індивідуальні особливості країн-членів та не має гнучкості. А ставши ЄС "двох просторів", союз може отримати можливість стабілізувати своїх найближчих сусідів", - міркує експерт. Про два формати членства - обмежений та повний - у ЄС, які могли би відкрити дорогу до членства Україні детально розібрав бельгійський журналіст Олів'є Дюпуі у статті для The Huffington Post.

Всі країни повинні мати право брати участь в усіх дебатах в межах європейських інститутів та захищати свої позиції, включно з використанням поправок

Оглядач пропонує гарантувати усім країнам-членам ЄС "4-и свободи руху" - руху людей, руху товарів, послуг та капіталу", зробивши при цьому окремі бонуси доступними лише для тих країн, які обрали тіснішу інтеграцію в рамах ЄС.

"Наприклад, сільськогосподарську політику можна розбити на секцію загальних правил спільних для всіх країн-членів та секцію, яка стосується країн "малої" Європи. Давайте бюджет ЄС розіб'ємо на дві частини - секцію, яка стосується усіх членів та частину для тих, хто обрав повну інтеграцію", - писав журналіст.

"Всі країни повинні мати право брати участь в усіх дебатах в межах європейських інститутів та захищати свої позиції, включно з використанням поправок. Але голосування щодо конкретних рішень буде відповідальністю тих країн, які в межах свого рівня членства, беруть участь у політиці про яку ведеться мова. Політичний порядок денний Європарламенту та Ради ЄС і систему голосування також треба змінити відповідно до двох рівнів інтеграції. Реорганізація угод дозволить віддзеркалити цю інституційну рамку, яка дозволяє співіснування двох швидкостей", - пише Дюпуі.

Голосування щодо конкретних рішень буде відповідальністю тих країн, які в межах свого рівня членства, беруть участь у політиці про яку ведеться мова

"Нова інституційна рамка такого плану зробила би можливим більш об'єктивний та відповідальний розгляд питання приєднання Туреччини до ЄС... Такий інституційний порядок навіть дозволить розгляд більш проблемних питань, зокрема, України... Можуть бути розглянуті і випадки Молдови та Грузії", - наголошує Дюпуі.

Дивіться також: Від лайна на килим до вбивства улюбленця: Чи так спецслужби Росії цькують дипломатів США?

Від лайна на килим до вбивства улюбленця: Чи так спецслужби Росії цькують дипломатів США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

XS
SM
MD
LG