Спеціальні потреби

Республіканці та демократи борються також за контроль над Конгресом


Капітолій у Вашингтоні
Капітолій у Вашингтоні

Розлючена боротьба за контроль над Конгресом США, яка ведеться паралельно з гонкою до Білого дому між демократом Гілларі Клінтон і республіканцем Дональдом Трампом, закінчується у вівторок з виборами, які будуть сприяти формуванню політичних рішень в країні протягом наступних двох років.

На карту поставлено нинішній контроль республіканців у Сенаті та в Палаті представників. Якщо виборці передадуть владу демократам в будь-якій палаті у 2017 році, це, ймовірно, принесе помірнішу схильність до законопроектів, які законодавці посилають новму президенту для підписання, після чого він стає законом.

Для того, щоб отримати контроль над Сенатом, демократи мусять здобути додатково п’ять місць. Республіканці в даний час мають 54 місця в Сенаті до 44 демократичних місць і двох незалежних кандидатів, які голосують разом з демократами.

Протягом більшої частини осінньої кампанії політологи прогнозували, що демократи здобудуть від чотирьох до семи місць у Сенаті.

Але демократи занепокоєні тим, що розкриття інформації ФБР в кінці жовтня про те, що воно знову переглядає новознайдені електронні листи, щоб побачити, чи вони стосувалися використання Клінтона приватного сервера електронної пошти у час її перербування на посаді держсекретаря, може схилити деякі конкурентні гонки в сторону республіканців.

У неділю ФБР повідомило про завершення перегляду нововиявлених листів і заявило, що немає ніяких причин міняти свій висновок з липня про те, що ніякі кримінальні обвинувачення проти Клінтон не були б виправданим.

Демократи стоять перед лицем виклику в Палаті представників, маючи завдання отримати 30 місць, щоб повернути собі більшість, яку вони мали востаннє в 2010 році. Деякі аналітики передбачають, що демократи можуть здобути від п’яти до 20 місць.

Завзята боротьба за контроль над Сенатом

Контроль республіканців у Сенаті, в якому 100 місць, протягом останніх двох років, і в Палаті представників, у якій 435 місць, з 2011 року, викликав постійні нападки на програму охорони здоров’я, відому як Obamacare.

Палата преспубліканців зупинити прогрес, досягнутий в Сенаті в 2013 році про всеохопну імміграційну реформу, і республіканці, як правило, наполягали на скороченні витрат на внутрішні програми, водночас намагаючись обмежити регулювання в екологічній та фінансовій галузях.

Результат президентських перегонів, як очікується, може суттєво вплинути на результат виборчої кампанії до Конгресу. В останні десятиліття, партія, яка виграє Білий дім, як правило, має кращі результати на виборах до Конгресу.

Якщо в Сенаті республіканці і демократи матимуть однакову кількість голосів, тоді віце-президент, як голова Сенату, може визначити, хто матиме контроль над цією палатою.

Сенат буде приведений до присяги 3 січня, і одним з його вагомих ріщень на ранньому етапі буде голосування про кандидата до Верховного суду США, щоб замінити консервативного суддю Антоніна Скалію, який помер в лютому цього року.

З тих пір республіканці в Сенаті відмовилися розглянути запропоновану Обамою кандидатуру федерального судді Меррика Ґарланда, кажучи, що наступний президент повинен вибрати кандидатуру на розгляд Сенату.

Інші питання, які стоять перед Конгресом у наступному році, включають необхідність підвищення ліміту на запозичення, проти чого виступають деякі консервативні республіканці без істотного скорочення бюджету, і можливе схвалення угоди про вільну торгівлю з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону і Європи, якщо переговори з останніми будуть успішно завершені.

Дивіться також: Американські профспілки залишаються впливовим гравцем у виборчому процесі

Американські профспілки залишаються впливовим гравцем у виборчому процесі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG