Спеціальні потреби

Кримський парламент виніс рішення про приєднання Криму до Росії


Кримські законодавці проголосили за приєднання автономного регіону до Росії. Цей крок, за всіма ознаками, лише збільшить напруження.

Голосування у кримському парламенті, який має підтримку з боку Росії, відбулося в час, коли лідери Європейського Союзу зібралися в Брюсселі на екстрений саміт для обговорення того, як чинити тиск на Росію, щоб вона припинила військове вторгнення в Крим. Також американські законодавці мають наради для обміркування можливих економічних санкцій проти Росії.

Уряд Криму заявив у четвер, що він планує на 16 березня провести референдум у справі приєднання до Росії. До Путіна навіть звернулися з проханням, щоб він обміркував цей заклик.

Тимчасом, як повідомляє інформаційне агентство Ройтерс, міністр економіки України Павло Шеремета заявив, що референдум у справі статусу Криму «неконституційний».

Рішення Криму про вихід зі складу України, як здається, завдало б удару зусиллям з метою дипломатичної розв’язки кризи.

Лідери Європейського Союзу обмірковують можливість санкцій проти Росії, проте значна залежність Європи від російського газу неясно, чи ці заходи матимуть більше, ніж символічне значення.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк також бере участь у нарадах. Наради відбуваються після того, як Європейський Союз запропонував Україні допомогу на суму 15 мільярдів доларів на наступних кілька років.

У четвер у Римі має відбутися зустріч державного секретаря Джона Керрі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG