Спеціальні потреби

Сенатор Коркер: настав час жорсткіших санкцій проти Росії


Американський сенатор Боб Коркер
Американський сенатор Боб Коркер
Росія може навмисно провокувати Україну на застосування сили проти сепаратистів, щоб використати це як привід для початку повномасштабної військової інтервенції. Про це під час візиту до Києва заявив член комітету із закордонних справ Сенату США Боб Коркер. На думку сенатора, дії Кремля дуже нагадують початок російсько-грузинського конфлікту:

«Я гадаю, Росія чекає від України кроків, які б дозволили їй заявити на весь світ, що це Київ спровокував конфлікт. Росії потрібен привід для вторгнення і встановлення контролю над цілими регіонами країни. Тому я переконаний, що український уряд демонструє неймовірну витримку, щоб не дати такого навіть уявного приводу, який би дав підстави росіянам для застосування сили. Пригадайте урок Грузії в 2008 році. Я думаю, український уряд дуже гарно засвоїв грузинський урок і діє дуже відповідально».

Водночас сенатора засмучує пасивність Заходу в українському питанні. Коркер переконаний – у Кремлі не надто переймаються погрозами на свою адресу:

«Мені здається, Путін не надто переймається нашими заявами. Він буде наступати, поки не зрозуміє, що його втрати не перекривають здобутків. І поки що я не думаю, що він відчув якісь збитки. А тому він продовжує діяти. Можливо, я й помиляюся, але мені здається, що на Путіна можна вплинути діями, а не розмовами. Лідери дуже багатьох країн говорили мені, що останнім часом президент Путін не отримував належної реакції на свої дії. Це його тільки надихало. Немає ніякого секрету, що Женевські домовленості – це просто 30-хвилинні балачки. Звичайно, вони не будуть виконані. Я сподіваюся, що Захід нарешті почне діяти не на словах, а справами».

Відповіддю, яка могла б зупинити Росію, можуть бути жорсткі економічні санкції, впевнений сенатор: «Я переконаний, що настав час для запровадження чергового рівня санкцій. Таких, які дійсно будуть відчутними і призведуть до втрати підтримки «української» політики Путіна в самій Росії. Я маю надію, що наступним кроком будуть секторальні санкції. Російська економіка дуже вразлива. Дуже багато зараз інформації про те, що в країні починається рецесія. Заходи впливу на три-чотири найбільших банків, особливо державних, на «Газпром» змусять росіян усвідомити, що на все приходить час розплати. Вони мають насправді зважити, чи варто продовжувати цю політику. Адже насправді жодних серйозних санкцій, які б змусили Росію відповісти за свої дії, поки що не було запроваджено».

Сенатор Коркер вважає, що в питанні запровадження санкцій США хочуть діяти синхронно із європейськими партнерами.

«Зрозуміло, що Путін намагається вбити клин між Європейським Союзом і Сполученими Штатами. Вашингтон поки що стримується від оголошення про якісь санкції в односторонньому порядку, щоб не склалося враження про такий розкол. Запровадження санкцій завдасть шкоди не тільки Росії. І треба визнати, що європейська економіка набагато більше залежна від Росії, ніж Сполучені Штати. Але водночас весь світ дивиться в цьому питанні на США як на лідера. Для Путіна дуже велика загроза мати біля своїх кордонів вільну країну із ринковою економікою. Він боїться, що Україна скористається шансом стати успішною державою. Тому Путін демонструє більшу готовність діяти, ніж країни Заходу».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG