Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко зустрілася з проросійськими сепаратистами


Юлія Тимошенко виступає на прес-конференції в Донецьку 22 квітня
Юлія Тимошенко виступає на прес-конференції в Донецьку 22 квітня
У вівторок кандидат у президенти України Юлія Тимошенко провела приватну зустріч з керівниками проросійських сепаратистів на Сході України, у намаганнях знайти вихід з кризової ситуації, що загострилася в умовах протистояння між сепаратистами і владою в Києві. За словами Тимошенко, для того щоб уникнути зіткнень, потрібно продовжувати діалог.

Ще 7 квітня проросійські сепаратисти зайняли будівлі обласної адміністрації в Донецьку і з тих пір утримують їх. Патріотичні російські пісні і музика радянських часів, які лунають із встановлених на вулиці гучномовців, створюють святкову атмосферу, однак в будівлях сепаратисти всерйоз готуються до зіткнення з владою.

Екс-прем'єр-міністр Тимошенко прибула в Донецьк, щоб спробувати переконати проросійських сепаратистів звільнити адміністративні будівлі, які вони захопили в декількох містах на Сході України.

Після прес-конференції Тимошенко повідомила кореспонденту «Голосу Америки», що вона діє паралельно з урядом, намагаючись підтримувати діалог. За її словами, необхідно продовжувати переговори. Тим часом, як вважає Тимошенко, уряд повинен задіяти всі необхідні законні засоби для того, щоб врегулювати кризу.

Тимошенко, яка зустрілася з представниками ділових кіл Донецька, планувала провести прес-конференцію біля обласної адміністрації. Однак напружена ситуації, створена присутністю озброєних людей в масках, сутичкою та прибуттям на місце проросійських бабушок-активісток, переконали її помічників, що краще буде провести зустріч із журналістами в розташованому неподалік готелі.

Схід України навряд чи можна назвати політичним оплотом екс-прем'єра. І хоча Путін натякнув, що серед усіх кандидатів у президенти України він волів би саме Тимошенко, в цьому регіоні вона великою популярністю не користується.

Незважаючи на це, деякі аналітики вважають, що Тимошенко, яка, згідно з опитуваннями виборців, далеко відстає від лідируючих кандидатів, сподівається заручитися підтримкою населення східних областей і позиціонує себе, як єдиний кандидат, здатний захистити інтереси як українців, так і росіян.

Деякі консервативно налаштовані українські активісти обурені тим, що Тимошенко вступила в переговори з проросійськими сепаратистами. Їхнє обурення поглибилося у вівторок увечері, коли стало відомо про те, що один з місцевих політиків, що належав до очолюваної Юлією Тимошенко партії «Батьківщина», був знайдений мертвим зі слідами тортур на тілі. Київські власті підозрюють, що його могли вбити проросійські бойовики.

Вбивство політика змусило в.о. президента України Олександра Турчинова оголосити про відновлення антитерористичної операції на Сході країни з метою звільнити адміністративні будівлі, захоплені проросійськими сепаратистами.

На думку Тимошенко, важливо продовжувати переговори. Однак переговори, за всіма ознаками, не сприяють врегулюванню кризової ситуації.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG