Спеціальні потреби

США направляють своїх військовослужбовців для навчань в Польщі та країнах Балтії


За повідомленням Пентагону, близько 600 американських військових візьмуть участь у наземних навчаннях у Польщі та трьох прибалтійських країнах. Маневри стануть однією з найпомітніших заходів, покликаних заспокоїти союзників по НАТО після російської анексії Криму.

Перша група з 150 військовослужбовців прибула у середу до Польщі з своєї бази в Італії. Згідно з планами, інші підрозділи направляться в Естонію, Литву і Латвію до кінця тижня. Американські військові візьмуть участь у навчаннях, які триватимуть по місяцю в кожній країні. За словами Пентагону, це дозволить створити «постійну присутність на ротаційній основі», що ще не є постійною дислокацією військ.

Офіційний представник Пентагону контр-адмірал Джон Кірбі заявив, що навчання стануть потужним сигналом союзникам по НАТО, що США залишаються відданими Альянсу після подій в Україні.

«Якщо і є якийсь сигнал для Москви, то він полягає в тому, що ми дуже, дуже серйозно ставимося до наших зобов'язань в Європі», - сказав Кірбі, давши зрозуміти, що навчання, які планується проводити протягом 2014 року, можуть продовжитися і в 2015 році.

США і НАТО дали зрозуміти, що вони не підуть на військове втручання в Україні, яка не є членом Альянсу, незважаючи на російську анексію Криму і концентрацію, російських військ біля кордону з Україною.

Замість цього, вони зосередять свої зусилля на тимчасовому посиленні присутності в Східній Європі в надії запевнити союзників, таких як колишні радянські республіки країн Балтії, що НАТО захистить їх у разі агресії з боку Росії.

Відео - найголовніше

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00
XS
SM
MD
LG