Спеціальні потреби

США направляють своїх військовослужбовців для навчань в Польщі та країнах Балтії


За повідомленням Пентагону, близько 600 американських військових візьмуть участь у наземних навчаннях у Польщі та трьох прибалтійських країнах. Маневри стануть однією з найпомітніших заходів, покликаних заспокоїти союзників по НАТО після російської анексії Криму.

Перша група з 150 військовослужбовців прибула у середу до Польщі з своєї бази в Італії. Згідно з планами, інші підрозділи направляться в Естонію, Литву і Латвію до кінця тижня. Американські військові візьмуть участь у навчаннях, які триватимуть по місяцю в кожній країні. За словами Пентагону, це дозволить створити «постійну присутність на ротаційній основі», що ще не є постійною дислокацією військ.

Офіційний представник Пентагону контр-адмірал Джон Кірбі заявив, що навчання стануть потужним сигналом союзникам по НАТО, що США залишаються відданими Альянсу після подій в Україні.

«Якщо і є якийсь сигнал для Москви, то він полягає в тому, що ми дуже, дуже серйозно ставимося до наших зобов'язань в Європі», - сказав Кірбі, давши зрозуміти, що навчання, які планується проводити протягом 2014 року, можуть продовжитися і в 2015 році.

США і НАТО дали зрозуміти, що вони не підуть на військове втручання в Україні, яка не є членом Альянсу, незважаючи на російську анексію Криму і концентрацію, російських військ біля кордону з Україною.

Замість цього, вони зосередять свої зусилля на тимчасовому посиленні присутності в Східній Європі в надії запевнити союзників, таких як колишні радянські республіки країн Балтії, що НАТО захистить їх у разі агресії з боку Росії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG