Спеціальні потреби

Пайфер вважає майбутні вибори "критичними" для України


Пайфер назвав майбутні вибори "критичними" для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Пайфер назвав майбутні вибори "критичними" для України

До Києва у вівторок прибула міжміністерська група урядових експертів США з метою допомогти Україні почати реверсну подачу газу з Європи. Після Києва з виконанням цього завдання вони відбудуть до Польщі, Угорщини та Словаччини.

Окрім цього, вже у травні американські технічні експерти разом з ЄБРР та іншими розпочнуть роботу над спільним проектом уряду з приватними компаніями зі збільшення видобутку звичайного газу та розробки сланцевих родовищ на території України. Окремо прибуде команда з Міністерства енергетики та Агентства з міжнародного розвитку США для напрацювання механізмів покращення енергозбереження.
Україна знає, як проводити вибори. Вони добре провели вибори в 2004, 2006, 2009 та 2010 роках. Але це будуть критичні вибори.
Стівен Пайфер


Цими та іншими планами допомоги Україні поділився Білий дім. Окрім енергетичної, очікується допомога в проведенні виборів та конституційної реформи, економічних реформ, боротьбі з корупцією та посилення верховенства права, як також – у військовій сфері.

Саме допомогу у проведенні виборів та досягненні диверсифікації джерел енергії колишній посол США в Україні, а нині - старший науковий співробітник Інституту Брукінґса Стівен Пайфер вважає найважливішою.

«Україна знає, як проводити вибори. Вони добре провели вибори в 2004, 2006, 2009 та 2010. Але це будуть критичні вибори, оскільки їх наслідком стане демократично легітимний президент. США допоможуть організувати ці вибори та нададуть дуже багато спостерігачів, щоб не залишалося сумніві у чесності виборів.

Друге, що є важливим, це кроки з допомоги Україні покращити свою енергетичну ситуацію. Україна вразлива через свою залежність від російського газу. Втім, вона може замінити російський газ власним видобутком та імпортом з Європи, але Україна має почати цей процес зараз, за допомогою США», - говорить він.

Також США оголосили про надання додаткової військової нелетальної допомоги на суму у 8 мільйонів доларів на додаток до раніше схвалених поставок на 50 мільйонів доларів. До неї входить обладнання зі знешкодження боєприпасів, рації та інші засоби зв’язку, інженерне обладнання, бронежилети та обмундирування для прикордонників. Що стосується бойової техніки, то тут експерт просто не бачить можливості її надати – потрібні місяці, аби навчити нею користуватися:
Американський уряд робить усе, що в його силах, аби політично підтримати тимчасовий уряд в Україні. Візит Байдена - частина цих зусиль.
Стівен Пайфер, колишній Посол США в Україні.

«США починають надавати нелетальну зброю. Але в цій ситуації потрібний час, щоб розбудувати армію, навчити солдатів, які могли б проводити складні військові операції. Це – місяці, якщо не роки і це негайно змінить регіональний баланс сил. Захід має зробити усе що в його силах, аби Росія не стала вдаватися до військової агресії проти України, включно з введенням жорстких санкцій проти секторів російської економіки».

І головне на сьогодні – це надання політичної підтримки тимчасовому уряду з боку адміністрації Барака Обами.

«Американський уряд робить усе, що в його силах, аби політично підтримати тимчасовий уряд в Україні, особливо напередодні президентських виборів 25 травня. Візит Байдена - лише частина цих зусиль. Кілька тижнів тому приїздив заступник міністра Бернс, потім - державний секретар Джон Керрі», - вважає Стівен Пайфер.

Пайфер не пов’язує візит Байдена з виконанням Женевських домовленостей та очікує серйозних санкцій у разі невиконання їхніх умов Росією та сепаратистами.

Дивіться також : "Росії немає на кого покластися в Україні" - Сокор
"Росії немає на кого покластися в Україні" - Сокар
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG