Спеціальні потреби

Як зупинити агресію Путіна проти України? (Світові ЗМІ)


Представники світових медіаорганізацій обговорюють можливі наступні дії всіх учасників «українського конфлікту», не лише Києва та Москви, але і західних країн. Майбутню поведінку Росії багато хто передбачає майже однаково, а от думки щодо України збігаються не у всіх.

Російська англомовна газета Moscow Times розмірковує щодо майбутніх дій Москви. Газета пише про те, що російські стратеги розробили свої сили швидкого розгортання для виконання місій, тактику яких описав американський генерал, колишній держсекретар США Колін Пауелл. Ці сили створені для досягнення швидкої військової перемоги, а потім негайного відведення. «Поразка слабкої української армії від рук російських сил швидкого розгортання практично гарантована, але ці сили не будуть мати змогу захопити декілька регіонів України», – зазначає видання. «Але це не доказ того, що Путін не накаже російським військовим перетнути кордон у наступні декілька днів. Він блискуче осоромив аналітиків кілька разів протягом останніх декількох тижнів. Це не тому, що аналітики були так чи інакше некомпетентними, а тому, що вони засновували свій аналіз дій Путіна на раціональних аргументах. Однак проблема в тому, що для раціональних аргументів у сьогоднішній Росії, схоже, мало місця», – підсумовує Moscow Times.

Міжнародне агентство новин Reuters у свою чергу вважає, що підписання Женевської угоди Росією є також цікавим індикатором майбутньої поведінки Кремля. «Рішення Росії минулого тижня підписати мирну угоду щодо України не означає, що Кремль відступає, а скоріше що президент Володимир Путін готовий бути терплячим у гонитві за своєю кінцевою метою», – повідомляє агентство. «Ця мета, ознакою якої служать його власні роздуми, – в один прекрасний день возз’єднати російськомовні народи, у тому числі тих, хто живе в межах України, в спільній домівці. Як досвідчений тактик, Путін знає, що штовхати занадто швидко, щоб домогтися своєї мети, може бути руйнівним для Росії, якщо, наприклад, взяти до уваги можливі західні санкції. Підписання чотиристоронньої угоди про Україну в Женеві минулого тижня мало тактичний сенс для Москви», – пише Reuters.

Американська газета USA Today опублікувала статтю, в якій автор розмірковує над тим, що мав би далі робити Захід. «Зрозуміло, що Москва вже давно приймає будь-які спроби Заходу домовитися про поточний конфлікт як ознаки слабкості і нерішучості. Але, як тільки Путін зрозуміє, що Захід не є слабким, і що його власне політичне майбутнє поставлене на карту, ситуація зміниться», – пише газета. «Це є завданням для США та їхніх союзників в Європі. Вони мають розуміти, що забезпечення миру також вимагає рішучості його захищати. Альтернатива, яка зараз розглядається на Заході, умиротворення Кремля і легітимація його дій, буде служити лише як запрошення до подальшої агресії з боку Росії щодо України і навіть за її межами», – повідомляє USA Today.

Американська газета New York Times нагадує, що саме український народ породив свою власну, чисту демократію, тому що українці «були ситі по горло». Видання припускає, що діяти треба і Заходу, і Україні, тому що Путін не може жити поруч із успішною демократією, яка дивиться на Захід, а молоді українці не можуть жити без неї. «Тому, для того, щоб ця демократія процвітала, ми мусимо переконатися, що Путін не вб’є її в колисці, а самі українці мусять переконатися в тому, що політики старого порядку не вб’ють її допоки вона сама не навчиться ходити», – пише New York Times.
Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG