Спеціальні потреби

Сенатор Кардін засудив напади і погрози на адресу меншин в Україні


Сенатор Бен Кардін
Сенатор Бен Кардін
(Вашингтон) – У відповідь на інциденти в Україні, скеровані проти релігійних і етнічних меншин, сенатор Бен Кардін (зі штату Меріленд), голова Комісії з безпеки і співробітництва в Європі, зробив наступну заяву:

«Я глибоко стурбований недавніми нападами та погрозами на адресу меншин у Східній Україні, в тому числі євреїв, ромів і кримських татар. Спільна заява щодо України, яку 17 квітня підписали ЄС, США, Росія та Україна, закликає всі сторони утримуватися від будь-яких актів насильства, залякування або провокаційних дій і засуджує та відкидає всі форми екстремізму, расизму і релігійної нетерпимості, включно з антисемітизмом.

Останніми днями ми стали свідками тривожних проявів нетерпимості проти етнічних і релігійних меншин. У Донецьку були поширені листівки, в яких закликалося євреїв зареєструвати свою релігію і подати список майна, а в Миколаєві в синагогу кинуто пляшки із запальною сумішшю.У Слов’янську озброєні сепаратисти, як повідомляється, вдерлися до в будинків ромів, побили і пограбували мешканців.У значною мірою російськомовній Донецькій області, навіть українськомовні, такі як українські засоби масової інформації, як повідомляється, зазнали залякування. Водночас в анексованому Росією Криму кримським татарам, як і раніше, погрожують депортаціями та влаштовують на них напади за те, що вони розмовляють своєю рідною мовою.

Ці напади підкреслюють важливість спеціальної Місії ОБСЄ з моніторингу та інших інститутів ОБСЄ в Україні для оцінки ситуації на місцях і допомоги в зменшенні напруженості. Їм повинно бути дозволено працювати безперешкодно на сході України і дозволений доступ до Криму, який Росія дотепер блокує.

Дії проти меншин є прямим результатом необґрунтованої та незаконної агресії Росії по відношенню до України – насамперед в Криму і тепер у Східній Україні. Кремль повинен дотримуватися Женевських зобов’язань і негайно приборкати бойовиків.

Я високо ціную український уряд за осуд нападів і погроз щодо меншин і свою обіцянку знайти винних иа притягнути їх до відповідальності. Вкрай важливо, щоб контрольовані Росією сепаратистські угруповання припинили дестабілізуючу і насильницьку діяльність».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG