Спеціальні потреби

Сенатори вимагають негайно накласти санкції на російські енергетичні компанії та банки


Сенатори вимагають нові санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Laborers work on the giant bronze statue of former King Ram Khamhaeng (R) at Ratchapakdi Park in Hua Hin, Prachuap Khiri Khan province, Thailand. The park is being constructed by the Thai army to honor past Thai monarchs and is situated on an army compound near the Klai Kangwon Palace. The project is estimated to cost about 700 million baht ($19.9 million), according to local media.

Ситуація в Україні та політика США щодо розв’язання кризи залишалися однією з провідних тем аналітичних недільних шоу на американському телебаченні. Чи можливо виконати Женевські домовленості, хто несе відповідальність за роззброєння незаконних військових формувань і що мусить робити Захід у разі збільшення агресії з боку Росії – з цими питаннями намагалися розібратися в ефірі провідних американських телеканалів.
Саме Росія спровокувала це насилля, Росія підтримала терористів. Росія була зобов’язана під час Женевської зустрічі засудити терористів та так званих мирних протестуючих з автоматами Калашникова в їхніх руках, які стріляють по цивільним та в український спецназ. Якщо Росія забере своїх представників служб безпеки, колишніх агентів КГБ, ситуація у Південній та Східній Україні заспокоїться.
Арсеній Яценюк, прем`єр-міністр України.

У програмі «Зустріч з пресою» на телеканалі NBC позицію України представив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. За його словами, успіх Женевських домовленостей майже повністю залежить від поведінки Росії.

«Саме Росія спровокувала це насилля, Росія підтримала терористів. Росія була зобов’язана під час Женевської зустрічі засудити терористів та так званих мирних протестуючих з автоматами Калашникова в їхніх руках, які стріляють по цивільним та в український спецназ. Якщо Росія забере своїх представників служб безпеки, колишніх агентів КГБ, ситуація у Південній та Східній Україні заспокоїться», - заявив Яценюк в ефірі впливово американського телеканалу, перебуваючи на прямому зв’язку з Києва.

Зі свого боку, Україна готова виконати усі зобов’язання щодо реформи місцевого самоврядування. Але в той же час Росії потрібно зупинитися зі своїми настирливими порадами, вважає прем’єр.

«Росія зробила низку пропозицій, починаючи з так званої федералізації і тепер – нової Конституції. Вони нам радять, як керувати Україною. Моя рекомендація Росії така: ми віримо, що вони мусять також змінити свою Конституцію, зробити українську мову державною, тому що в Росії є велика україномовна меншина. Вони самі мусять дати більшу автономію регіонам. Одним словом: в них своя країна, в нас – своя країна. Ми можемо вирішити наші проблеми без будь-якої підтримки Росії.

Чим більше вони нас підтримують, тим більше в нас з’являється проблем. Якщо Росія нас залишить у спокої, Україна буде єдиною, територіально цілісною, суверенною та незалежною державою. Усі ідеї Росії щодо федералізму чи автономного статусу Південної та Східної України спрямовані на досягнення лише однієї мети – позбавлення України незалежності», - сказав він.

Яценюк сказав, що від Заходу Україні потрібна фінансова допомога та допомога у модернізації української армії. А також нагадав, що дії Росії дестабілізують ситуацію не лише в Україні чи в регіоні, а і в цілому світі, оскільки вони підірвали програму ядерного роззброєння.
Ми віримо, що Росія має вплив на деякі з цих групі ми сподіваємось, що вони цим скористаються, аби Женевські домовленості були виконані.
Джеффрі Пайєтт, Посол США в Україні.

Український погляд на події знаходить відгук у Білому Домі та в Конгресі. Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, підтвердив американській та міжнародній аудиторії, що виконання Женевських домовленостей та деескалація конфлікту – в руках Кремля.

«Ми віримо, що Росія має вплив на деякі з цих групі ми сподіваємось, що вони цим скористаються, аби Женевські домовленості були виконані», - заявив Посол, також перебуваючи на прямому зв’язку з Києва.

Пайєтт пояснив глядачам, що заворушення в Україні - не початок Громадянської війни, а низка диверсій, в яких беруть участь всього лише кілька сотень озброєних людей. Побачив Посол і прогрес у виконанні Женевських домовленостей з боку української влади та частини сепаратистів:

«Я бачив повідомлення, що прийомні одна урядова будівля була звільнення і над нею зараз майорить український прапор. Спостерігачі ОБСЄ на місцях зараз спілкуються з місцевою елітою, шукають шляхи деескалації конфлікту. Також ми приємно вражені тим, що вже зробив прем’єр-міністр Яценюк. Він та виконуючий обов’язки президента Турчинов оприлюднили важливу заяву у п’ятницю ввечері, де сказали про те, що саме уряд готовий робити для передачі додаткових повноважень місцевій владі, поглиблення демократизації, закінчення процесу демократизації, яка почалася після досягнення незалежності від Радянського Союзу».
Якщо Росія не почне негайно відводити 40 тисяч військових від кордонів України, які залякують людей в Україні, я вірю, що ми мусимо накласти санкції на російські енергетичні компанії - Газпром та інші. Також ми мусимо вдарити по великих банках і однозначно мусимо збільшити військову допомогу Україні.
Боб Коркер, сенатор.

За словами Посла США, цей конфлікт не можна вирішити військовим шляхом. Отже США і далі надаватимуть Україні дипломатичну та економічну підтримку, включно з допомогою армії. Але законодавці, як республіканці, так і демократи, вважають, що США можуть зробити більше, аби зупинити агресію Росії.

«Якщо Росія не почне негайно відводити 40 тисяч військових від кордонів України, які залякують людей в Україні, я вірю, що ми мусимо накласти санкції на російські енергетичні компанії - Газпром та інші. Також ми мусимо вдарити по великих банках і однозначно мусимо збільшити військову допомогу Україні. Ми допомагаємо військовою технікою та іншим шляхом 138-ми країнам навколо світу. І для нас не включити до цього числа Україну - просто ненормально. Частково у проблемах, які переживає Україна, винний Захід. І просто їх залишити наодинці, як ми це зараз робимо, - я цього зрозуміти не можу. Отже – санкції та розбудова армії.

В України лише 6 тисяч добре навчених та озброєних військових. Але я думаю, що Росія продовжуватиме зі своїми підривними операціями. Якщо так триватиме, ми втратимо Східну Україну і це стане геополітичною катастрофою», - заявив в ефірі прогрими “Зустріч з пресою” на телеканалі NBC сенатор-республіканець Боб Коркер.
Якщо Росія залишиться безкарною, я вірю, що наступною жертвою стане країна-член НАТО.
Кріс Мерфі, сенатор.

З ним погоджується і демократ Кріс Мерфі:

«Я думаю, що настав час значно посилити санкції на російські енергетичні компанії та банки. І я погоджуюсь, що європейці мають подивитися на це також з позиції їхньої безпеки. Якщо Росія залишиться безкарною, я вірю, що наступною жертвою стане країна-член НАТО. Так, це економічно болісно для Європи, але настав час їм очолити цей процес. І США можуть зробити багато, щоби зменшити цю біль для Європи. Наприклад, ми можемо імпортувати зріджений газ, може, не прямо зараз, а через шість місяців, рік, півтора роки, аби покрити ціну, яку мусить заплатити європейська економіка через дії Росії у відповідь, як от перекриття подачі газу в Європу».
Сенатори закликали Білий дім прислухатися до Києва та реагувати не лише словами, а і діями.
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG