Спеціальні потреби

У США кулінарні школи приваблюють кухарів-аматорів


Школи кулінарії переживають бум у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00
Direct link

Школи кулінарії переживають бум у США

Загублена у перегонах з часом, традиція сімейного застілля поступово повертається в культуру Америки.

Хоча з мешканців тридцяти чотирьох розвинених країн, американці витрачають найменше часу на приготування домашніх харчів, лише пів години на день, куховарити вдома стає все більш популярним у Сполучених Штатах.

Сприяють цьому чисельні телевізійні програми, а допомагають навчитися швидко і якісно готувати кулінарні школи, які, останнім часом, переживають стрімкий розвиток.

Не кожного дня родині Расмюссен у передмісті Вашингтона вдається повечеряти разом. Однак, принаймні два рази на тиждень Джейн Расмюссен намагається зібрати своїх рідних за обіднім столом.

«Насправді дуже гарно разом вечеряти. Дуже важливо знайти на це час у своєму напруженому графіку», - каже Джейн.

Однак, як більшість американок, вона поєднує роль матері та дружини з професійною кар’єрою. Джейн адвокат, тож знайти час на приготування вечері дуже складно. До того ж, її діти дуже прискіпливі.

Отож, за допомогою Расмюссен звернулася до професіоналів.

Кухарська школа «Кулінарія» у містечку В’єна, пропонує заняття різної складності – від приготування найпростіших страв до складної випічки. Люди, які тут навчаються, не збираються ставати професійними шеф-кухарями. Вони лише хочуть більш впевнено почуватися на своїй домашній кухні і тішити своїх рідних новими смачними стравами, каже Стефан Сендс - виконавчий директор цієї школи:

«Ситуація у суспільстві змінилась. З’явилося багато людей, які прагнуть навчитися готувати. Відбувся вибух зацікавленості куховарством».

Пожвавлення інтересу до куховарства серед американців спричинило швидкий розвиток школи, яка, зазначив Сендс, почала пропонувати уроки приготування їжі два роки тому:

«Тепер у нас у нас в школі працює 15 шеф-кухарів. На початку було лише чотири. Коли ми тільки починали, в класах було не більше 5-6 людей».

Тепер у класах, у будній день по дванадцять людей,
а у вечірні години та на вихідні вдвічі більше.
«Насправді дуже гарно разом вечеряти. Дуже важливо знайти на це час у своєму напруженому графіку».
Джейн Расмюссен

Кухарські школи набувають популярності частково завдяки телевізійним програмам, присвячених кулінарії, які цілодобово транслюють на спеціальному кулінарному каналі. Сендс каже, що це не єдина причина:

«Ми спостерігаємо, як міняється культура загалом. Раніше люди просто хапали щось з морозильника, розігрівали в мікрохвильовій печі, і їли кожен сам по собі. Тепер все більше родин сідають за стіл разом. Я думаю, ця традиція почала повертатися».

Це безперечно стосується родини Расмюссенів.

Джейн каже, що всі почуваються краще, коли вона кожного разу готує щось новеньке, та коли всі разом сідають на вечерю.

Діти кажуть, що завдяки кулінарним урокам, їх мама набула впевненості у собі.

Син Джек розповідає, що мама випробовує нові страви, які не обов’язково їй до вподоби, але подобаються родині.

Джейн каже, що не проти продовжити заняття. Звичайно, якщо знайде на це час між родиною та роботою.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG