Спеціальні потреби

Городництво – нове улюблене заняття американців


Поміж мешканців американських міст останнім часом набирає популярності городництво. Клаптик землі посеред великого міста на якому росте морква чи картопля. На вихідні побачити людей з сапками та лопатами - вже не рідкість в Америці. Не є винятком і столиця США Вашингтон. Ось вже чотири роки поспіль у місті відбувається форум міських садівників. Тут зібралось кілька сотень активістів руху вирощування власної городини.

Кейті Рівальд координує проект «Городництво Вашингтона». Вона розповідає, що однією з цілей одноденного міського форуму є роздача безкоштовного насіння:

“Завдання проекту – зібрати членів громади, щоби разом більше дізнатися про сільське господарство та сприяти розвитку міського садівництва”.

Понад 550 активістів взяли участь у четвертому річному зібранні. Кейті каже, що вони розуміють, що садівництво – це можливість забезпечити себе, громаду та школи свіжими, місцевими, натуральними продуктами. Інтерес до садівництва зріс саме через це.

Гостра необхідність захисту довкілля, зазначила Кейті, лише підсилила зацікавленість садівництвом:

“Ми не тільки вирощуємо городину, але й захищаємо навколишнє середовище через екосадівництво. Однією з переваг озеленення є те, що ми допомагаємо легеням міста дихати”.

Скот Верман – студент Американського університету прийшов зі своїми друзями.

“Я цікавлюся проблемами довкілля. Я цікавлюся тим, де можна купити овочі з місцевих господарств, як їх готувати, і можливо почати своє власне городництво та надихнути інших робити те саме”.

Для того, щоби почати займатися городництвом, не обов’язково мати велику ділянку, - говорить Деніс Чеснат, учасник форуму і засновник місцевої садівничої організації «Землероби Анакостії».

“Ми можемо вирощувати нашу їжу на маленьких ділянках, як от на клумбах, але ми налагоджуємо співпрацю з мешканцями, щоб використовувати невеликі території - метр на метр. Ми вважаємо це ідеальний розмір для маленького городу».

Участь у форумі також беруть декілька організацій, які заохочують дітей у школах вирощувати фрукти та овочі у творчий та здоровий спосіб. Ерін Ґордон тут представляє позашкільну програму «Дитяча Сила».

«Ми виготовляємо газетні горщики. Газети є чудовим біоматеріалом для садівництва. Діти роблять горщик і поміщають його прямо в землю, чи в інший горщик. Будь-яка посудина може згодитися для вирощування овочів».

Алексіс Байден-Майер прийшла, щоб отримати інформацію для своєї шестирічної доньки.

“Два роки тому ми розпочали висаджувати город у її школі. Я хочу з’ясувати, які ресурси є у Вашингтоні, щоб підтримувати шкільне садівництво і навчити нас як цим займатися”.

Браян Стюарт також прийшов, щоби почерпнути більше інформації про городництво. Він каже, що отримав багато корисних порад про те, як зберігати насіння до наступного року, щоби потім обмінятися з друзями.

Організатори форуму сподіваються, що їх проект набере сили, і з місцевої ініціативи переросте у національний рух за вирощування городини у великих містах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG