Спеціальні потреби

НУНС спростовує заяви про об’єднання опозиції


Лідер фракції НУНС Микола Мартиненко спростував заяву про готовність до об’єднання з БЮТ в рамках опозиції.

У п’ятницю зранку українські ЗМІ тиражували заяву премє’р-міністра опозиційного уряду Сергія Соболєва, який в інтерв’ю «Комерсант-Україна» заявив, що фракція НУНС практично готова створити з БЮТ об’єднання опозиційних фракцій.

«П'ять партій, які входять у НУНС, створили разом із БЮТ координаційну раду опозиції на чолі з Юлією Тимошенко. Зараз ми формуємо уряд, і на сьогодні він готовий на три чверті. Останні пропозиції від наших колег ми чекаємо до початку наступного тижня», – сказав Соболєв.

Соболєв також наголосив, що, створюючи опозиційний уряд, БЮТ діє відповідно до регламенту і «на засіданні фракції БЮТ, яка складає кістяк опозиції, був затверджений практично весь склад уряду».

Опозиція хоче об’єднатися і отримати три парламентські комітети – бюджетний, свободи слова та регламенту. Втім, вже за кілька годин, лідер фракції НУНС Микола Мартиненко спростував заяву про готовність до об’єднання з БЮТ в рамках опозиції:

«Те, що окремі депутати нашої фракції пішли в БЮТ говорить лише про їхню особисту позицію та пошуку ними нових політичних перспектив. Якщо хто і збирає підписи для номінації нашої фракції як «молодшого партнера» БЮТ, то це не має і не матиме жодних наслідків. НУНС як фракція не збирається входити в опозиційний уряду імені Тимошенко».

Мартиненко фактично дорікнув БЮТ у спробі монополізації опозиційного руху в Україні: «Нас дивує прагнення колег з БЮТ весь час намагатися оголошувати позицію нашої фракції замість нас самих, спроби сортувати депутатів НУНС за критеріями лояльності до БЮТ і взагалі влізати у наші внутрішні справи».

В один голос з Мартиненком свою позицію у статті в журналі «Профіль» оприлюднив і Арсеній Яценюк:

«Одна політична сила намагається отримати монополію на опозицію, щоб завтра отримати монополію на владу. Причому обидві партії представляють одну й ту ж саму епоху – і чинна влада, і та влада, яка програла. Вони представляють однакове бачення, такі ж цілі й такі ж цінності. Ці сили – дзеркальне відображення одна одної».

За його словами, система, що склалася в країнах з двопартійною системою, таких як США і Велика Британія, в Україні не спрацює. Адже погляди й підходи у партій сильно відрізняються, зокрема й у тих, які нині не увійшли у владу.

«Сьогодні у нас при владі президент, обраний з мінімальною перевагою голосів, уряд, сформований неконституційною коаліцією, а фактично – особисто президентом, і парламент, якому не довіряють понад 90% українців», - підкреслив Яценюк.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG