Спеціальні потреби

США: Трамп і Клінтон – переможці праймеріз у Нью-Йорку


Дональд Трамп і Гілларі Клнітон виступають перед своїми прихильниками після оголошення результатів голосування у Нью-Йорку
Дональд Трамп і Гілларі Клнітон виступають перед своїми прихильниками після оголошення результатів голосування у Нью-Йорку

Республіканець Дональд Трамп і демократ Гілларі Клінтон святкують, здобувши перемогу на попередніх виборах у Нью-Йорку.

Лідери президентських передвиборних перегонів республіканець Дональд Трамп і демократ Гілларі Клінтон здобули переконливу перемогу на праймеріз (попередніх виборах) своїх партій в штаті Нью-Йорк.

Трампу вдалося покінчити із складним періодом у його кампанії, а Клінтон - наблизитися до своєї мети - стати першою жінкою, що отримала номінацію однією з головних політичних партій в країні на президентських виборах.

Успіх Трампа в Нью-Йорку надав психологічний імпульс його кампанії, хоча наскільки серйозним виявиться його вплив на кампанію мільярдера-кандидата в цілому, буде залежати від кількості делегатів, яку він отримає.

Трамп веде перед у республіканських перегонах, маючи в своїй «скарбниці» 756 делегатів, у той час як його найближчий суперник Тед Круз - 559 делегатів, а Джон Кейсик - 144. Для номінації від Республіканської партії потрібно заручитися голосами 1 237 делегатів.

У демократів Гілларі Клінтон вже отримала голоси 1 862 делегатів, Берні Сандерс - голоси 1 161 делегата.

Ці цифри включають як делегатів, розподілених в ході праймеріз і кокусів, так і «суперделегатів», які пообіцяли підтримати конкретного кандидата. Для отримання номінації на з'їзді Демократичної партії необхідно здобути підтримку 2 383 делегатів.

У Нью-Йорку Трамп набрав понад 60 відсотків голосів виборців. На другому місці опинився губернатор Огайо Джон Кейсик, який отримав 25 відсотків голосів. Техаський сенатор Тед Круз зайняв лише третє місце, отримавши менше 15%.

Перемога Клінтон дозволила їй збільшити відрив від її суперника Берні Сандерса, позбавивши його важливою можливістю скоротити відставання. Екс-держсекретар набрала 57 відсотків голосів, у той час як Сандерс - 42%.

На кону у демократів було 247 делегатів. Клінтон отримала щонайменше 104 з них, а Сандерс - щонайменше 85. Інших делегатів будуть розподілено після остаточного підбиття підсумків.

«У нас є шанс на перемогу, - заявив Сандерс в інтерв'ю Associated Press. - Ми пройшли дуже великий шлях за останні 11 місяців, і ми боротимемося до кінця цього процесу».

Сандерс провів вівторок у Пенсильванії, як і головний суперник Трампа Тед Круз. Техаський сенатор назвав успіх Трампа не більше ніж «політичною перемогою в його рідному штаті», після чого закликав республіканців об'єднатися навколо його кандидатури.

Дивіться також: Про пріоритетні цілі діаспори в Америці розповіла активістка із США

Про пріоритетні цілі діаспори в Америці розповіла активістка із США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG