Спеціальні потреби

Інвестор «Газпрому», який виправдовує анексію Криму, став радником Трампа з питань закордонної політики


Радником провідного претендента на президентську номінацію від Республіканської партії США Дональда Трампа став Картер Пейдж. Бізнесмен та політичний аналітик, який має глибокі стосунки з російським бізнесом, вважає США відповідальними за кризу в Україні та виправдовує анексію Криму. Профайл Пейджа сьогодні було опубліковано у виданні Bloomberg.

44-річний Пейдж на початку кар'єри працював у Пентагоні в галузі контролю озброєнь, пізніше був дослідником аналітичного центру Council on Foreign Relations, має ступінь доктора філософії. У 2000-му почав працював у сфері інвестицій у компанії Merrill Lynch у Лондоні, звідки у 2004-му році був спрямований до московського представництва компанії. Останнє призначення стало наслідком того, що Пейдж «вразив керівництво своїми стосунками з українським мільярдером Віктором Пінчуком» - пише Bloomberg.

У Росії Пейдж виступив радинком «Газпрому» по кількох проектах, включно із залученням міжнародних інвестицій. За власним зізнанням, Пейдж є інвестором «Газпрому» та відвідує щорічні збори інвесторів компанії.

Судження Пейджа щодо кризи в Україні за деякими пунктами збігаються із позицією Кремля

У 2008-му році Пейдж заснував власну компанію Global Energy Capital LLC. За зізнанням Пейджа, його бізнес постраждав внаслідок запроваджених Заходом санкцій щодо Росії.

«Пейдж розповів, що після того, як Трамп назвав його членом своєї зовнішньополітичної команди, на його електронну поштову адресу надійшли численні листи вітання від партнерів та друзів у Росії. «Чимало людей яких я знаю і з якими працював, постраждали внаслідок політики санкцій. Зараз бачу піднесення щодо можливостей створити кращу ситуацію», - пише Bloomberg.

Пейдж розповів виданню, що є прихильником зближення з Росією.

Прикметно, що судження Пейджа щодо кризи в Україні за деякими пунктами збігаються із позицією Кремля.

У січні 2015-го року Картер Пейдж писав, що Вікторія Нуланд «підштовхнула» Україну до революції, а остання вилилась у війну на сході країни.

Картер також вважає, що анексія Росією Криму відбулась у результаті «демократичного референдуму» та покладає відповідальність за неї на Захід.

«Попри тривалі близькі зв'язки між Росією та Кримом, адміністративні зміни 1954-го року базувались на помилковому припущенні, що на Заході ніколи не знайдеться чиновника достаньо дурного, щоб очолити революцію в Україні, яка приведе до влади у Києві про-американських радикалів. Ще більш неймовірним на той час здавалося, що такі вручну вибрані повстанці будуть ворожими до інтересів Росії. Між тим саме після таких безвідповідальних рішень послідував демократичний референдум у Криму у березні 2014-го року, який завершився передбачуваним результатом», - писав Пейдж на сторінках видання Global Policy Journal.

Дивіться також: Ось чому мене лякає Трамп - розповідь американця в'єтнамського походження

Ось чому мене лякає Трамп - розповідь американця в'єтнамського походження. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG